به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار «علی اکبر جاویدان» فرمانده انتظامی استان در یادواره شهدای مرزبانی و فرماندهان دفاع مقدس که در حسینیه شهدا کرمانشاه برگزار شد، چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب را گرامی داشت و گفت: شهیدان سرافراز این مرز و بوم اصلی‌ترین حامیان انقلاب بودند و بسیاری از آن‌ها در شکل […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار «علی اکبر جاویدان» فرمانده انتظامی استان در یادواره شهدای مرزبانی و فرماندهان دفاع مقدس که در حسینیه شهدا کرمانشاه برگزار شد، چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب را گرامی داشت و گفت: شهیدان سرافراز این مرز و بوم اصلی‌ترین حامیان انقلاب بودند و بسیاری از آن‌ها در شکل گیری این نهضت عظیم نقش داشته‌اند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ابهت غرب و شرق را در هم شکست و به همه دنیا نشان داد که چگونه می‌توان استقلال داشت و شرافتمندانه زندگی کرد.

سردار جاویدان افزود: در روزگاری که کسی از ترس رژیم ستمشاهی جرائت هیچگونه اظهارنظری نداشت، حضرت امام (ره) قیامی را آغاز کرد که نتیجه آن سعادت، عزت و استقلالی بود که امروز همه ما در جمهوری اسلامی از آن برخورداریم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، سنگ اندازی‌های دشمنان این ملت آغاز شد و تلاش کردند تا به هر شکل ممکن انقلاب نوپای اسلامی را ریشه کن کنند، اما همه تلاش و برنامه ریزی آنان با شکست روبرو شد.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی به قدری برای دشمنان کشورمان به سرکردگی آمریکا سخت و طاقت فرسا بود که جنگ نابرابر هشت ساله را علیه جمهوری اسلامی به راه انداختند و در این مدت با تجهیز و تطمیع رژیم بعثی عراق تلاش کردند انقلاب را نابود کنند.

سردار جاویدان خاطرنشان کرد: در این میان ملت بزرگ و انقلابی کشور که مسیر سعادت خود را پیدا کرده بود به نبرد با دشمنان پرداخته و شهدای زیادی را تقدیم کردند تا انقلاب اسلامی از این پیچ خطرناک به سلامت عبور کند و روسیاهی برای دشمن بماند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حضور تیم‌های ویژه راهور در جاده‌های پرخطر

رئیس پلیس کرمانشاه با بیان اینکه شهدا بزرگترین حامیان و پشتیبانان انقلاب بودند، تاکید کرد: آن‌ها جان پاک خود را برای حفظ انقلاب اهدا کردند تا دشمنان به این باور برسند که در این بیشه شیران جایی برای آن‌ها نیست و هرگز نمی‌توانند آسیبی به دستاورد‌های انقلاب وارد کنند.

وی گفت: بدون شک تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در کشور وجود دارد و رهبر فرزانه انقلاب سکاندار کشتی انقلاب هستند دشمنان هرگز نمی‌توانند به نیات خود دست پیدا کنند.

سردار جاویدان در پایان یاد و خاطره همه شهدا خصوصا شهدای استان کرمانشاه و نیرو‌های انتظامی و مرزبانی را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد با تداوم راهشان زمینه ساز ظهور حضرت، ولی عصر (عج) باشیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدیه از تعدادی خانواده شهدا و فرزماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس تقدیر شد.

انتهای پیام/ح