به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با بیان اینکه بالاترین تقوا حفظ وحدت است اظهار داشت: امام راحل(ره) برای حفظ وحدت، یگانگی و رفاقت میان انقلابیون و توده‌های مردم همواره تذکر داده و توصیه می‌کردند تا با حفظ وحدت خدشه‌ای به انقلاب وارد نشود زیرا این انقلاب […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با بیان اینکه بالاترین تقوا حفظ وحدت است اظهار داشت: امام راحل(ره) برای حفظ وحدت، یگانگی و رفاقت میان انقلابیون و توده‌های مردم همواره تذکر داده و توصیه می‌کردند تا با حفظ وحدت خدشه‌ای به انقلاب وارد نشود زیرا این انقلاب برای ما ارزان تمام نشده است.

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: امام راحل(ره) در مقاطع مختلف نهضت بر حفظ وحدت تاکید داشت و در جلسه‌ای پیش از انقلاب و زمانی که برخی در جلسه بودند و برخی حضور نداشتند فرمود اگر فردی پشت سر فرد دیگری حرف بزند ولایت وی قطع می‌شود که  این شرط برای حفظ وحدت انقلابیون بود.

علما با بیان اینکه برای انقلاب اسلامی سرمایه‌گذاری بسیاری شده است بیان کرد: در چند دهه گذشته حضور شما و راهپیمایی شما دشمن را عقب زده است.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به مناسبت روز نیروی هوایی گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که کارکنان نیروی هوایی ارتش کارت شناسایی در دست گرفته بودند و به دیدار امام خمینی(ره) آمدند و براساس اسن فداکاری در خطبه‌های نماز جمعه ۴۲ ساله گذشته اسم نیروی هوایی برای مباهات آمده است و بدانیم که تقوا عزت آفرین است.

علما یکی از ابتکارات امام خمینی(ره) را شکستن حکومت نظامی که بختیار دستور داده بود دانست و افزود: امام راحل(ره) در مقابل دولت شاهنشاهی و بختیار ایستاد و فرمود حکومت نظامی باید شکسته شود؛ اگر چه عده‌ای خدمت امام رسیدند و گفتند‌که حمام خون راه می‌افتد و خواستند که نظر امام را بر‌گردانند اما ایشان بر شکستن حکومت نظامی تاکید کردند تا در  روز ۲۲ بهمن انقلاب اسلامی به پیروزی برسد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اهدای ۲۰۰دستگاه آبگرمکن به مددجویان کمیته امدادکرمانشاه

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که راجع به بد زبانی تذکر دادند گفت: معظم له استدلال کردند که حضرت فاطمه(س) دو خطبه اعتراضی دارند که بعضی از بزرگان آن را شرح کرده‌اند اما این دو خطبه بدگویی و بد زبانی ندارد و همه را به این موضوع توجه دادند. 

علما با اشاره به مناسبت روز مادر و زن افزود: ‌الگویی بهتر از فاطمه زهرا(س) نداریم و هر فردی که با صدیقه کبری ارتباط دارد شان می‌یابد و در هیچ زمانی همچون دوران جمهوری اسلامی زنان مورد توجه و تکریم و دارای تحصیلات نبوده‌اند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به مداحان اشاره کرد و گفت: مداحان مبلغ اسلام هستند و باید فضای قدیمی و سالم مداحی را حفظ کنند.

انتهای پیام/۸۳۱/ ع