ایسنا/کرمانشاه بزرگترین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور توسط وزیر ورزش و جوانان در کرمانشاه افتتاح شد. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز(۱۷ بهمن) در این مراسم، آکادمی پزشکی ورزشی کرمانشاه را در نوع خود در کشور بی نظیر دانست و اظهار کرد: در این مجموعه ورزشکاران می توانند هم برای توانمندسازی جسمی و […]

ایسنا/کرمانشاه بزرگترین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور توسط وزیر ورزش و جوانان در کرمانشاه افتتاح شد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز(۱۷ بهمن) در این مراسم، آکادمی پزشکی ورزشی کرمانشاه را در نوع خود در کشور بی نظیر دانست و اظهار کرد: در این مجموعه ورزشکاران می توانند هم برای توانمندسازی جسمی و هم برای ترمیم آسیب دیدگی هایی که حین ورزش دچار آن می شوند، از امکانات و تجهیزات آن استفاده کنند.

صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم در حاشیه افتتاح این آکادمی در گفت و گو با ایسنا، زیربنای این آکادمی را ۱۸۹۳ متر مربع اعلام کرد و افزود: برای احداث این آکادمی که در مجموعه ورزشی آزادی کرمانشاه واقع شده، ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی این پروژه را بزرگترین و اولین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور دانست و در تشریح ضرورت احداث آن اظهار کرد: علیرغم اینکه طی سالهای اخیر آمار ورزشکاران سازمان یافته استان رشد قابل توجهی داشته و حتی طی سال گذشته این آمار به عدد ۸۰ هزار بیمه شده ورزشی رسیده، اما خدمات درمانی که به آنها داده می شد، در فضای محدودی بود که باید توسعه پیدا می کرد.

مدیرکل ورزش و حوانان استان افزود: براین اساس از حدود سه سال پیش عملیات احداث آکادمی پزشکی ورزشی استان را در مجموعه ورزشی آزادی آغاز کردیم و اخیرا عملیات احداث آن به پایان رسید.

وی با بیان اینکه آکادمی پزشکی ورزشی کرمانشاه دارای ۱۰ اتاق، سالن تمرین، فیزیوتراپی، سالن پذیرش و کلاس های آموزشی و پژوهشی است، گفت: در این مرکز قرار است علاوه بر ارائه خدمات فیزیوتراپی و درمانی به ورزشکاران، برنامه های آموزشی و پژوهشی حوزه پزشکی ورزشی هم  انجام گیرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
350 نفر از سالمندان و مددجویان بهزیستی کرمانشاه مشمول دریافتواکسن کرونا هستند

رحیمی خاطرنشان کرد: در کنار خدماتی همچون فیزیوتراپی، ارتوپدی، روانشناسی ورزشی، تغذیه ورزشی، توا بخشی، پزشک ورزشی و… که در حال حاضر در کلینیک پزشکی ورزشی استان به ورزشکاران ارائه می شود، در آکادمی پزشکی ورزشی خدمات جدید دیگری هم ارائه خواهد شد.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: تامین بخشی از تجهیزات این آکادمی باقی مانده که برای آن نیز به کمک فدراسیون پزشکی ورزشی نیاز است.

انتهای پیام