ایسنا/کرمانشاه وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت تدبری و امید توجه ویژه ای به جوانان دارد، گفت: باید فضایی فراهم کنیم تا جوانان به راحتی بتوانند حرف هایشان را بزنند. مسعود سلطانی فر در حاشیه افتتاح خانه جوان کرمانشاه در جمع اعضای سمن‌های حوزه جوانان و اعضای مجمع جوانان کرمانشاه با اشاره به […]

ایسنا/کرمانشاه وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت تدبری و امید توجه ویژه ای به جوانان دارد، گفت: باید فضایی فراهم کنیم تا جوانان به راحتی بتوانند حرف هایشان را بزنند.

مسعود سلطانی فر در حاشیه افتتاح خانه جوان کرمانشاه در جمع اعضای سمن‌های حوزه جوانان و اعضای مجمع جوانان کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده در این دولت در حوزه جوانان، گفت: تا سال ۱۳۹۲ هیچ خانه جوانی در کشور نداشتیم که با توجه دولت تدبری و امید به جوانان، اکنون ۱۴۰ خانه جوان در کشور داریم و این دستاورد بزرگی برای دولت است.

وی افزود: تعداد سمن های حوزه جوانان نیز در ابتدای این دولت کمتر از ۱۰۰ مورد بود که اکنون به بیش از ۳۳۰۰ سمن رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: میزان پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج نیز در سال ۱۳۹۲ معادل ۲۹۰۰ میلیارد تومان بود که سال گذشته این رقم به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید و پیش بینی می شود این میزان امسال به ۵۰ هزار میلیارد تومان برسد.

سلطانی فر به آمار ازدواج در کشور نیز اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال با وجود شیوع بیماری کرونا و در حالیکه تصور می شد آمار ازدواج کاهشی باشد، اما نسبت به ۹ ماهه سال گذشته رشد پنج درصدی ازدواج را در کشور شاهد بوده ایم.

وی گفت: طی این مدت خوشبختانه کاهش سه درصدی میزان طلاق را  هم در کشور داشته ایم و این کاهش در حالیست که طی چند سال گذشته روند طلاق در کشور صعودی بوده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف ۱۱۲ کیلوگرم تریاک در کرمانشاه

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به نقش مهم سمن های حوزه جوانان در مدیریت آینده کشور گفت: قطعا مدیران آینده کشور از بین اعضای سازمانهای مردم نهاد حوزه جوانان و اعضای مجمع جوانان استانها خواهند بود و در آینده سکان اجرایی کشور را بدست خواهند گرفت.

وزیر ورزش و جوانان به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید آن بر نقش جوانان در آینده کشور هم اشاره کرد و گفت: جوانان ظرفیت بالایی دارند و موتور توسعه کشور هستند و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کرد.

سلطانی فر به نقش نهادهای مدنی در ایجاد امنیت هم اشاره کرد و گفت: آزادترین جوامع، امن ترین جوامع هستند و باید با توسعه نهادهای مدنی پایه های امنیت کشور را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه نباید از انتقادات جوانان واهمه داشته باشیم، گفت: باید فضایی فراهم کنیم تا جوانان به راحتی بتوانند حرف هایشان را بزنند.

سلطانی فر افزود: در جریان ناآرامی سالهای ۹۶ و ۹۸ هیچکدام از جوانان عضو مجمع جوانان و سازمانهای مردم نهاد، در این ناآرامی ها درگیر و بازداشت نشدند، زیرا این جوانان این امکان را داشته اند که حرف هایشان را به راحتی در نشت هایی که با مدیران دارند بزنند و انتقاد کنند، لذا باید فرصت مشارکت و بیان خواسته ها را برای همه جوانان فراهم کنیم.

انتهای پیام