ایسنا/کرمانشاه بزرگترین خانه جوان کشور با نام شهید حاج “قاسم سلیمانی” با حضور وزیر ورزش و جوانان در کرمانشاه افتتاح شد. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز(۱۷ بهمن) همزمان با ششمین روز ایام دهه مبارک فجر، در سفر به استان کرمانشاه، خانه جوان این استان را افتتاح کرد. سلطانی فر در این مراسم […]

ایسنا/کرمانشاه بزرگترین خانه جوان کشور با نام شهید حاج “قاسم سلیمانی” با حضور وزیر ورزش و جوانان در کرمانشاه افتتاح شد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز(۱۷ بهمن) همزمان با ششمین روز ایام دهه مبارک فجر، در سفر به استان کرمانشاه، خانه جوان این استان را افتتاح کرد.

سلطانی فر در این مراسم از خانه جوان کرمانشاه به عنوان مکانی زیبا و مجهز یاد کرد و گفت: این مکان با پیگیری استاندار و تلاش همکارانم در اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه احداث شده که تقدیم به جوانان این استان می شود و امیدواریم جوانان این دیار از این امکانات برای نقش آفرینی بیشتر در توسعه استان استفاده کنند.

محمدحسین زاده معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در حاشیه افتتاح این پروژه در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: از چند سال پیش برنامه احداث یک خانه جوان در کرمانشاه در دستور کار قرار گرفت، اما متاسفانه هرسال بنا به دلایلی این امر محقق نمی شد تا اینکه سال گذشته با حمایت استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان ساختمان نیمه کاره هشت طبقه ای در یکی از بهترین محلات شهر برای احداث این پروژه خریداری شد.

وی بااشاره به اتمام عملیات احداث پروژه خانه جوان کرمانشاه طی روزهای گذشته، تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه با زیربنای ۲۳۰۹ متر مربع جمعا ۱۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

معاون امور جوانان استان کرمانشاه از این پروژه به عنوان بزرگترین خانه جوان کشور یاد کرد و افزود: تا پیش از احداث این پروژه هیچ مکان اختصاصی برای امور جوانان استان نداشتیم و طی سالهای گذشته بصورت اجاره ای در یکی از ساختمان های ورزشی مستقر بودیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
«باقلا» در دوران کرونا با احتیاط مصرف شود

وی گفت: با افتتاح این پروژه علاوه بر بخش های اداری که مربوط به معاونت امور جوانان خواهد بود، فضاهایی نیز همچون سالن آمفی تئاتر، کارگاه های آموزشی، کتابخانه و اتاق هایی در اختیار سمن های استان قرار خواهد گرفت تا بتوانند فعالیت های خود را توسعه دهند.

حسین زاده در ادامه بااشاره به رشد تعداد سمن های موجود در استان، اظهار کرد: سطح مسئولیت پذیری جوانان کرمانشاهی در بحث مسائل اجتماعی افزایش پیدا کرده که مهمترین شاخصی که می تواند این نکته را بخوبی نشان دهد، افزایش آمار تاسیس سازمان های مردم نهاد است.

وی افزود: تاکنون ۹۱ سازمان مردم نهاد در استان پروانه فعالیت گرفته اند و اکنون فعال هستند و ۳۹۴ تقاضای دیگر هم برای ثبت داریم که با تحقق این تعداد، بالاترین آمار سازمان های نهاد را بین استان های کشور در کرمانشاه خواهیم داشت.

معاون امور جوانان استان کرمانشاه در ادامه از پروژه در دست احداث خانه جوان اسلام آباد غرب هم یاد کرد و گفت: این پروژه با مساحت ۶۵۰ متر مربع در دو طبقه در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در تلاشیم این پروژه را هم تا پایان امسال به بهره برداری برسانیم.

وی اظهار کرد: در کنار پیگیری سیاست هایی که وزارتخانه برای حوزه جوانان به استان ابلاغ کرده،  تمامی بسترها را اعم از ایجاد زیرساخت ها و تسریع در روند صدور مجوز تاسیس سازمان های مردم نهاد را برای جوانان کرمانشاهی فراهم کرده ایم تا در راستای توجه به مسئولیت پذیری خود در جامعه اقدام کنند.

انتهای پیام

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیراهن قرمز بر تن کاپیتان استقلال!