ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر اهمیت نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری در جامعه، گفت: برای حل مشکلات همه باید مطالبه گر شوند.  حجت الاسلام جلیل محبی در سفر به کرمانشاه در جمع خبرنگاران رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر را مطالبه گری […]

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر اهمیت نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری در جامعه، گفت: برای حل مشکلات همه باید مطالبه گر شوند. 

حجت الاسلام جلیل محبی در سفر به کرمانشاه در جمع خبرنگاران رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر را مطالبه گری از مسئولین از طریق روشنگری اقشار مختلف عنوان کرد و افزود: یکی از کارهای خوبی که در این راستا انجام گرفته ایجاد و ترویج هشتگ “بی تفاوت نباشیم” در فضای مجازی است.

محبی با اشاره به اهمیت ترویج مطالبه گری در بین اقشار مختلف مردم، تاکید کرد: در رخدادهایی مثل برخورد نماینده مجلس با مأمور راهنمایی و رانندگی یا اهدای خودرو به نمایندگان مجلس، تأثیر مطالبه‌گری مردم به خوبی نمایان شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور  با بیان اینکه احادیث و روایات زیادی در ارتباط با امر به معروف مسئولین و حاکمین وجود دارد، گفت: با تکیه بر این احادیث و روایات و آموزه های دینی، امام خمینی(ره) توانست در برابر طاغوت ایستادگی کرده و انقلاب اسلامی را با همراهی مردم به پیروزی برساند.

وی با بیان اینکه نباید از مطالبه گری از مسئولین ناامید شد، گفت: اگر مردم مطالبه گر شوند و از مسئولین مطالبه گری کنند، خیلی از مشکلات حل می شود.

وی با تاکید بر جایگاه رسانه ها در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری،  گفت: امروز رسانه ها به اندازه ای  تاثیرگذار هستند که مسئولین را به چالش می کشانند.

محبی در ادامه یکی از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر را دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر عنوان کرد و افزود: ستاد وظیفه دارد در زمینه‌های گوناگون از فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر حمایت کند، چون با اجرای این دو واجب الهی می توان به داشتن جامعه ای آرمانی امیدوار بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ممنوعیت حضور بیش از ۶ نفر میهمان در دفتر ازدواج

انتهای پیام