با حضور وزیر ورزش و جوانان عصر امروز وزیر ورزش و جوانان در ادامه سفرش به کرمانشاه بزرگترین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور و ۱۵ زمین چمن مصنوعی را افتتاح کرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز (۱۷ بهمن) در ادامه سفرش به کرمانشاه عصر امروز […]

با حضور وزیر ورزش و جوانان

عصر امروز وزیر ورزش و جوانان در ادامه سفرش به کرمانشاه بزرگترین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور و ۱۵ زمین چمن مصنوعی را افتتاح کرد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز (۱۷ بهمن) در ادامه سفرش به کرمانشاه بزرگترین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور و ۱۵ زمین چمن مصنوعی به بهره برداری رسیدعصر امروز به محل، آکادمی پزشکی ورزشی کرمانشاه رفت و این مجموعه را افتتاح کرد.

 
سلطانی فر این آکادمی را در کشورو در نوع خود بی نظیر توصیف کرد و گفت: در این مجموعه ورزشکاران می‌توانند هم برای توانمندسازی جسمی و هم برای ترمیم آسیب دیدگی‌هایی که حین ورزش دچار آن می‌شوند، از امکانات و تجهیزات آن استفاده کنند.

بزرگترین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور با مساحت یک هزار و ۸۹۳ متر مربع و با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان احداث شده است

این پروژه را بزرگترین و اولین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور محسوب می‌شود.

در این مجموعه در کنار خدماتی همچون فیزیوتراپی، ارتوپدی، روانشناسی ورزشی، تغذیه ورزشی، توا بخشی، پزشک ورزشی و… که در حال حاضر در کلینیک پزشکی ورزشی استان به ورزشکاران ارائه می‌شود، در آکادمی پزشکی ورزشی خدمات جدید دیگری هم ارائه خواهد شد.

بزرگترین آکادمی پزشکی ورزشی غرب کشور و ۱۵ زمین چمن مصنوعی به بهره برداری رسیددر ادامه مراسمات افتتاح توسط وزیر ورش همچنین ۱۵ زمین روباز چمن مصنوعی در محلات کم برخوردار کرمانشاه از محل کمک خیرین ورزش‌یار، نیز افتتاح شد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح این زمین‌ها هم گفت: چهار سال قبل تعداد زمین‌های چمن مینی فوتبال کشور حدود ۳۰۰ زمین بود که اکنون به دو هزار مورد رسیده و تاثیر احداث این زمین‌های چمن را تا چند سال آینده در توسعه فوتبال کشور خواهیم دید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برگزاری نشست کاری ایران و کره‌جنوبی تا اواخر بهمن

وی افزود: احداث این زمین‌ها در بروز استعداد‌های فوتبالی کشور خصوصا در منطق محروم و دورافتاده و روستا‌ها بسیار موثر خواهد بود.

عزیزی مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها را حدود یازده میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برای احداث هر کدام از این زمین‌ها بصورت میانگین ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

مساحت این تعداد زمین حدود ۱۶ هزار و ۲۰۰ متر مربع است و علاوه بر زمین، ساختمان اداری، رختکن و سرویس بهداشتی نیز در جنب این زمین‌های ورزشی احداث شده است.