کیومرث مظفری ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح حذف دفترچه‌های کاغذی، اظهار کرد: بیمه شدگان این سازمان می‌توانند بدون همراه داشتن دفترچه و تنها با ارائه کد ملی به مراکز درمانی و احراز هویت از طریق سامانه‌های این سازمان خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت کنند. وی افزود: تک […]

کیومرث مظفری ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح حذف دفترچه‌های کاغذی، اظهار کرد: بیمه شدگان این سازمان می‌توانند بدون همراه داشتن دفترچه و تنها با ارائه کد ملی به مراکز درمانی و احراز هویت از طریق سامانه‌های این سازمان خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت کنند.

وی افزود: تک برگی شدن دفترچه بیمه سلامت موجب استقرار نظام الکترونیک در بخش‌های نسخه نویسی الکترونیک، نسخه پیچی و تبادل الکترونیک اسناد پزشکی با مراکز درمانی می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه تاکید کرد: این اقدام تأثیرات قابل توجهی در صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، کاهش خطاهای پزشکی و هزینه‌های القایی به سازمان و جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی از دفترچه کاغذی می‌شود.

مظفری به ضرورت‌ها و منافع اجرای طرح تک برگی شدن دفترچه بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: این یک برگ از دفترچه که شامل اطلاعات هویتی بیمه شده است تنها برای اطمینان خاطر و رفع دغدغه برخی از بیمه شدگان از لحاظ بیمه بودن صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد از بیمه شدگان استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه نامه رایگان هستند، اظهار کرد: این سازمان به طبقات محروم جامعه از جمله مددجویان کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی، افراد مجهول‌الهویه، زندانیان فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای، بیماران خاص، اتباع بیگانه آسیب پذیر و روستاییان و عشایر خدمات بیمه‌ای ارائه می‌دهد.

مظفری خاطر نشان کرد: یک هزار مرکز درمانی سرپایی و بستری از جمله مطب‌ها، داروخانه‌ها، مراکز رادیولوژی، آزمایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت بوده و مسئولیت خدمات رسانی به بیمه‌شدگان این سازمان را در کرمانشاه بر عهده دارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف ۱۱ دستگاه خودروی احتکاری در کرمانشاه