با حضور وزیر ورزش و جوانان دقایقی پیش خانه کبدی استان با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ دقایقی پیش خانه کبدی استان با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز (۱۷ بهمن) در این مراسم با اشاره به […]

با حضور وزیر ورزش و جوانان

دقایقی پیش خانه کبدی استان با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

خانه کبدی استان افتتاح شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ دقایقی پیش خانه کبدی استان با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز (۱۷ بهمن) در این مراسم با اشاره به رشد روزافزون تعداد علاقمندان به رشته کبدی در دنیا، اظهار کرد: ریشه این ورزش کشور هند است، کشوری که در آن حدود ۱۷ هزار باشگاه کبدی وجود دارد و همواره قهرمان جهان در این رشته بوده است.

وی تصریح کرد: با وجود قدرت بالای این کشور در رشته کبدی، در رقابت‌های المپیک آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، کبدی کاران ما در هر دو بخش بانوان و آقایان توانستند این کشور را شکست دهند که کاری بسیار بزرگ بود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: تیم‌های ملی کبدی بانوان و آقایان ایران با این کار بزرگ فقط قهرمان آسیا نشدند، بلکه به نوعی قهرمان دنیا در این رشته شدند.

وی با ارزنده خواندن راه اندازی خانه کبدی کرمانشاه، اعلام کرد: باتوجه به رشد روزافزون تعداد علاقمندان به این رشته باید زیرساخت‌ها را برای آن‌ها فراهم کنیم.

 

خانه کبدی استان با مساحت زیربنای ۴۵۰ متر و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان احداث شده است 

 

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بارش باران و گرد و غبار در راه کرمانشاه