نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های این هفته نماز جعه کرمانشاه رمز پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت کلمه عنوان کرد و گفت باید برای حفظ این انقلاب باید این وحدت حفظ شود به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه، در خطبه‌های این […]

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های این هفته نماز جعه کرمانشاه رمز پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت کلمه عنوان کرد و گفت باید برای حفظ این انقلاب باید این وحدت حفظ شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با دعوت وحدت و همدلی رمز پیروزی انقلابهمگان به رعایت تقوی و عدل الهی و با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارک فجر، رمز پیروزی انقلاب را وحدت کلمه عنوان کردو گفت: «وحدت کلمه» نکته‌ای است که قرآن، ائمه، عقلا و همه انسان‌ها از ما طلب می‌کنند، و امام راحلهم بر روی وحدت تکیه فراوانی داشت و همیشه می‌کوشید وحدت و یکپارچگی حفظ شود

آیت الله علما، انگیزه انقلاب اسلامی را یک انگیزه الهی و اسلامی دانست و افزود: رهبری این انقلاب را یک مرجع تقلید عارف، آگاه، عالم و جامع بر عهده داشت وهمین امر بود که این رهبری عالمانه توانست دنیا را تکان بدهد.

او افزود: امام (ره) از دوران جوانی تا زمان رحلت، به این نکته توجه داشت که در هر پست و جایگاه و مقامی که باشیم اگر کارهایمان برای خدا نباشد به قوت خود باقی نخواهد ماند.
او در ادامه با تناکید بر این که برای انقلاب سرمایه گذاری بسیاری شده و خون‌های زیادی داده شده است تا این انقلاب بماند تصریح کرد: این انقلاب برای ما ارزان بدست نیامده و خیلی‌ها در راه انقلاب فدا شده‌اند و این است که اقتدار را به جمهوری اسلامی و انقلاب در دنیا بخشیده است

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فردا نماز جمعه در کرمانشاه اقامه می‌شود/ استقرار میز خدمتدادگستری استان در مسجد جامع

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه، با اشاره به این سخن رهبر انقلاب که «نیروی هوایی ارتش در دیدار با امام (ره) کارت‌های شناسایی خود را در دست گرفته بودند و این یعنی آن‌ها جانشان را در کف دستشان گذاشته بودند»، گفت: در آن روز‌های پر خطر این کار می‌توانست مساوی با شهادت آنان باشد و همین امر باعث شده که در طی ۴۲ سال پس پیروزی انقلاب از همیشه از آنان یاد شود.
وی با یادآوری اعلام حکومت نظامی توسط بختیار در ۲۱ بهمن سال ۱۳۵۷، گفت: امام (ره) فرمود که حکومت نظامی باید شکسته شود و علیرغم این که جمعی از انقلابیون از این موضوع نگران شده و سعی داشتند ایشان را منصرف کنند؛ اما امام (ره) تاکید داشتند تحت هر شرایطی باید حکومت نظامی بشکند.

آیت الله علما همچنین با اشاره به سالروز تولید یکانه دخت نبی اکرم (ص) و روز زن گفت: حضرت فاطمه (س) را بهترین الگو برای زنان و مردان است و هرکس صدیقه طاهره را الگوی خود قرار دهد و با او انس بگیرد بالا می‌رود و اوج می‌رسد.

او با بیان اینکه امروزه زنان در همه امور علمی، اقتصادی و سیاسی حضور دارند، تصریح کرد: در هیچ مقطعی از تاریخ تا این حد زنان ما تحصیل کرده و مورد توجه و تکریم نبود‌ه‌اند و این به برکت انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله علما ادامه داد: رهبر انقلاب همچنین از مداحان خواستند که فضای قدیمی و فضای سالم راجع به عزاداری را حفظ کنند و جوانان را به ازدواج و بچه‌داری تحریص کنند، چرا که نباید منتظر بود تا تمام شرایط ازدواج فراهم شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
با فوت دو کرمانشاهی دیگر طی شبانه روز گذشته شمار جان باختگاندر استان به یک هزارو۴۵۷نفر رسید

 

سخنرانان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته هم توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان و اامیر سرتیپ آریانفر فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش بودند

 

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به فرامین رهبر معظم انقلاب گفت: در یک سال گذشته دستگاه قضایی استان توانست کار‌های مردم را در حوزه قضا آسان کند.

 

او ۳۰ درصد پرونده‌های دستگاه قضا را اختلاف ساده خانوادگی اعلام کرد که میتواند به راحتی با ریش سفیدی و بزرگمنشی افراد فامیل حل شود.

 

همچنین امیر سرتیپ آریانفر فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش هم طی سخنانی گفت:  پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مردم جهان اسلام عزت و افتخار هدیه داد و سرآغاز تحول بزرگ در دنیا شد