به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، ظهر امروز مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان باهمراهی برخی از معاونانش وارد کرمانشاه شد او در ابتدای سفرش به خانه جوان کرمانشاه رفت و این خانه را که به عنوان بزرگترین خانه جوان کشور با مساحت ۱۰۴۰ مترمربع در هشت طبقه احداث شده است را افتتاح کرد. در […]

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، ظهر امروز مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان باهمراهی برخی از معاونانش وارد بزرگترین خانه جوان کشور اففتاح شدکرمانشاه شد

او در ابتدای سفرش به خانه جوان کرمانشاه رفت و این خانه را که به عنوان بزرگترین خانه جوان کشور با مساحت ۱۰۴۰ مترمربع در هشت طبقه احداث شده است را افتتاح کرد.

در حاشیه افتتاح خانه جوان کرمانشاه در جمع اعضای سمن‌های حوزه جوانان و اعضای مجمع جوانان استان با اشاره به اقدامات انجام شده در این دولت در حوزه جوانان، اظهار کرد: تا سال ۱۳۹۲ هیچ خانه جوانی در کشور نداشتیم با توجه دولت تدبیر و امید به جوانان، اکنون ۱۴۰ خانه جوان در کشور داریم و این دستاورد بزرگی برای دولت است.

وی افزود: تعداد سمن‌های حوزه جوانان نیز در ابتدای این دولت کمتر از ۱۰۰ مورد بود که اکنون به بیش از سه هزار و ۳۰۰ سمن رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه تصریح کرد: میزان پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج نیز در سال ۱۳۹۲ معادل دو هزار ۹۰۰ میلیارد تومان بود که سال گذشته این رقم به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید و پیش بینی می‌شود این میزان امسال به ۵۰ هزار میلیارد تومان برسد.

سلطانی فر به آمار ازدواج در کشور نیز اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال با وجود شیوع بیماری کرونا و در حالی که تصور می‌شد آمار ازدواج کاهشی باشد، اما نسبت به ۹ ماهه سال گذشته رشد پنج درصدی ازدواج را در کشور شاهد بوده‌ایم.

وی در ادامه گفت: طی این مدت خوشبختانه کاهش سه درصدی میزان طلاق را هم در کشور داشته‌ایم و این کاهش در حالیست که طی چند سال گذشته روند طلاق در کشور صعودی بوده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اجرای برنامه سه ساله توسعه در بخش کشاورزی

دکتر سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش مهم سمن‌های حوزه جوانان در مدیریت آینده کشور، گفت: قطعا مدیران آینده کشور از بین اعضای سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان و اعضای مجمع جوانان استان‌ها خواهند بود و در آینده سکان اجرایی کشور را بدست خواهند گرفت.

وزیر ورزش و جوانان به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید آن بر نقش جوانان در آینده کشور هم اشاره کرد و گفت: جوانان ظرفیت بالایی دارند و موتور توسعه کشور هستند و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کرد.

وی به نقش نهاد‌های مدنی در ایجاد امنیت هم اشاره کرد و گفت: آزادترین جوامع، امن‌ترین جوامع هستند و باید با توسعه نهاد‌های مدنی پایه‌های امنیت کشور را تقویت کنیم.

وزیر ورزش با بیان اینکه نباید از انتقادات جوانان واهمه داشته باشیم، گفت: باید فضایی فراهم کنیم تا جوانان به راحتی بتوانند حرف هایشان را بزنند.

سلطانی‌فر افزود: استفاده از جوان‌ها در مشاغل مدیریتی ایران بسیار حائز اهمیت است چرا که استفاده از ایده و توان جوان ایران سکوی پرتاپی برای پیشرفت کشور است.

سلطانی فر افزود: در جریان ناآرامی سال‌های ۹۶ و ۹۸ هیچکدام از جوانان عضو مجمع جوانان و سازمان‌های مردم نهاد، در این ناآرامی‌ها درگیر و بازداشت نشدند، زیرا این جوانان این امکان را داشته‌اند که حرف هایشان را به راحتی در نشست‌هایی که با مدیران دارند بزنند و انتقاد کنند، لذا باید فرصت مشارکت و بیان خواسته‌ها را برای همه جوانان فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان  اظهار کرد: ساخت و تاسیس خانه جوان برای ستاد‌های مردم نهاد (سمن ها) لازم و ضروری است چرا که برای جوانان این مرز و بوم شرایطی فراهم آمده تا به راحتی فعالیت‌های خود را انجام دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مصرف مغز دانه‌ها چه میزان برای ما مفید است؟

سلطانی فر با توجه به نقش جوانان در سمن‌ها افزود: سازمان‌های مردم نهاد تمرکز بر قشر جوان دارد و از بین همین سمن‌ها می‌توان مدیرانی برای آینده کشور شکوفا شود و باعث توسعه و پیشرفت کشور در همه امور شوند.

محمدحسین زاده معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هم در حاشیه افتتاح این پروژه گفت:  سال گذشته با حمایت استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان ساختمان نیمه کاره هشت طبقه‌ای در یکی از بهترین محلات شهر برای احداث این پروژه خریداری شد.

وی بااشاره به اتمام عملیات احداث پروژه خانه جوان کرمانشاه طی روز‌های گذشته، تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه با زیربنای ۲۳۰۹ متر مربع جمعا ۱۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

معاون امور جوانان استان کرمانشاه از این پروژه به عنوان بزرگترین خانه جوان کشور یاد کرد و افزود: تا پیش از احداث این پروژه هیچ مکان اختصاصی برای امور جوانان استان نداشتیم و طی سال‌های گذشته بصورت اجاره‌ای در یکی از ساختمان‌های ورزشی مستقر بودیم.

وی گفت: با افتتاح این پروژه علاوه بر بخش‌های اداری که مربوط به معاونت امور جوانان خواهد بود، فضا‌هایی نیز همچون سالن آمفی تئاتر، کارگاه‌های آموزشی، کتابخانه و اتاق‌هایی در اختیار سمن‌های استان قرار خواهد گرفت تا بتوانند فعالیت‌های خود را توسعه دهند.

حسین زاده در ادامه بااشاره به رشد تعداد سمن‌های موجود در استان، اظهار کرد: سطح مسئولیت پذیری جوانان کرمانشاهی در بحث مسائل اجتماعی افزایش پیدا کرده که مهمترین شاخصی که می‌تواند این نکته را بخوبی نشان دهد، افزایش آمار تاسیس سازمان‌های مردم نهاد است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
طارمی بهترین بازیکن ماه لیگ برتر پرتغال شد

وی افزود: تاکنون ۹۱ سازمان مردم نهاد در استان پروانه فعالیت گرفته اند و اکنون فعال هستند و ۳۹۴ تقاضای دیگر هم برای ثبت داریم که با تحقق این تعداد، بالاترین آمار سازمان‌های نهاد را بین استان‌های کشور در کرمانشاه خواهیم داشت.