به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، حجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور، با اشاره به اینکه ۲۶ سال است که این ستاد تشکیل شده است گفت: در استان باید دو کار انجام شود در گام نخست و در راستای سیاست‌های ستاد کشوری و دستورالعمل‌های ابلاعی حرکت کرد و در […]

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، حجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور، با اشاره به در برابر امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت نباشیماینکه ۲۶ سال است که این ستاد تشکیل شده است گفت: در استان باید دو کار انجام شود در گام نخست و در راستای سیاست‌های ستاد کشوری و دستورالعمل‌های ابلاعی حرکت کرد و در گام دوم استفاده از ظرفیت استان و استفاده از بخش‌های مختلف برای تجهیز ساختمان و انجام کار‌های فرهنگی.

حجه الاسلام محبی در ادامه با تاکید بر اینکه برای استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ اعتبار ویژه‌ای در نظر خواهیم گرفت افزود: در حوزه احیاء این فریضه الهی باید با تمام توان تلاش شود و همچنین در خصوص ساختمان وتجهیزات اداری ستاد استان کرمانشاه باید هر چی سریعتر اقدام لازم انجام شود و از ستاد کشوری هم تلاش می‌شود برنامه‌های فراخور استان تهیه می‌شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ستاد امر به معروف را یک ستاد فرهنگی توصیف کرد و ادامه داد: امربه معروف ونهی از منکر ابزاری برای توسعه خوبی‌ها در بین مردم است 

او تصریح کرد: در ستاد به دنبال توسعه دادن یک معروف هستیم وآن بی تفاوت نبودن در برابر این امر مهم است.

حجه الاسلام محبی شعار ستاد را امر به معروف مسولان اعلام کرد و ادامه داد: همت در احیا امر به معروع و نهی از منکر این یک راهبرد و سنت الهی است.

او از اصحاب رسانه به عنوان اقشارمهم وتاثیر گذار در جامعه دانست و افزود: تلاش در جهت کشف حقیقت و اطلاع رساندن ان به مردم و این یک امربه معروف ونهی از منکر است و این کار خود یک جهاد است وداری اجر اخروی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تشریح نحوه ارزشیابی پایانی دانش آموزان دوره ابتدایی

او همچنین از اصحاب رسانه خواست تا در ترویج امربه معروف و نهی از منکر تلاش کنند و افزود: در گذشته مصادیق امر به معروف و نهی از منکر دارای محدودیت‌هایی بود، اما قصد داریم در حوزه فرهنگ سازی به سمتی حرکت کنیم که منجر به حل مشکلات و رفع موانع در جهت احقاق حقوق مردم شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: در دوره جدید به دنبال احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستیم و یکی از کار‌های خوبی که در این راستا انجام گرفته ایجاد و ترویج هشتگ بی تفاوت نباشیم در فضای مجازی است.

محبی با اشاره به اینکه مردم باید به سمت مطالبه‌گری حرکت کنند، تصریح کرد: در اتفاقات مختلف پیش آمده مانند برخورد نماینده مجلس با مأمور راهنمایی و رانندگی یا اهدا خودرو به نمایندگان مجلس تأثیر این مطالبه‌گری به خوبی نشان داده شد.

وی با بیان اینکه نباید از مطالبه گری از مسئولین نا امید شد، خاطرنشان کرد: نقش رسانه امروز بسیار بزرگ‌تر از گذشته است و مسئولین فاسد از خدا نمی‌ترسند، اما بیش از هر چیزی از رسانه‌ها ترس دارند.

حجه الاسلام محبی بیان کرد: یکی از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر دفاع از آمران به معروف مانند خبرنگاران است که ستاد وظیفه دارد در زمینه‌های گوناگون آنان را یاری دهد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: بسیاری از احادیث در ارتباط با امر به معروف مسئولان و حاکمین است و امام خمینی (ره) با این وسیله یک نظام فاسد را سرنگون کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امدادرسانی بالگردهای هوانیروز کرمانشاه به بیمار قلبی درملایر

وی گفت: آئین‌نامه گروه‌های جهادی امر به معروف تصویب شده و افراد می‌توانند برای اخذ مجوز گروه‌های کشوری و استانی اقدام کنند که حداقل باید هفت نفر با ۲ خبرنگار در حوزه تخصصی در آن عضویت داشته باشند.

در ادامه این جلسه آیت الله علمانماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه سالهاست بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در استان در دستور کار قرار گرفته است گفت: فلسفه وجود همه خدمت به اسلام است و تلاش در زمینه امر به معروف و نهی از منکر آثار و برکات ارزشمندی در جامعه خواهد داشت و می‌تواند جامعه را به کمال مطلوب و سعادت هدایت می‌کند.
همچنین همتی معاون ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه نیز گفت: تبین وظایف و برنامه ریزی و اعتبار لازم برای پیشبرد برنامه های. هر سال در کشور بطور متمرکز موضوعاتی مطرح شود و اموزش. فرهنگ سازی. تشویق .. تعامل وتذکر لسانی در امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم و اثر گذار است..
در پایان امیری مدیر کل صداوسیما هم با تاکید بر اینکه امروز موضوع امر به نعروف و نهی منکر را باید با تمام توان در جامعه ترویج کنیم گفت: نود هزار دقیقه برنامه در بخش‌های مختلف با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در مرکز کرمانشاه تولید و پخش شده است.
او همچنین گفت: مطالبات مردمی و پیگیری آن‌ها از مسولان در بخش‌های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی از جمله فعالیت‌های صدا و سیمای مرکز کرمانشاه است که در راستای امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته است

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیش از 8 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی کرمانشاه ترددکردند