«عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره توقف مذاکرات با طالبان گفت: هیئت افغانستان با صلاحیت کامل در دوحه حضور دارد اما طالبان با بهانه‌تراشی‌های ناموجه و دلایل و انگیزه‌های نامعقول باعث تأخیر در آغاز مذاکرات گردیده است. به گزارش فرتاک نیوز، عبدالله در بیانیه‌ای نوشت:  طالبان به جای بحث و مذاکره پیرامون مسایل اصلی، پایان […]

 «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره توقف مذاکرات با طالبان گفت: هیئت افغانستان با صلاحیت کامل در دوحه حضور دارد اما طالبان با بهانه‌تراشی‌های ناموجه و دلایل و انگیزه‌های نامعقول باعث تأخیر در آغاز مذاکرات گردیده است.

به گزارش فرتاک نیوز، عبدالله در بیانیه‌ای نوشت:  طالبان به جای بحث و مذاکره پیرامون مسایل اصلی، پایان جنگ و خشونت، مسلمان‌کشی و افزودن به درد و آلام مردم افغانستان، مشغول سفرها و بحث‌های حاشیه‌‌ای است و نیروهای این گروه همچنان به جنگ و خشونت علیه مردم افغانستان ادامه می‌دهند.

وی تاکید کرد: ما بر این باور هستیم که فرصت استثنایی برای حل بحران کشور از طریق مذاکره و گفت‌وگو فراهم گردیده و اکنون این وظیفه اسلامی و ملی ما و طالبان است تا از این فرصت برای پایان جنگ استفاده نماییم.

عبدالله همچنین تصریح کرد: اگر عده‌ای به این باور باشند که از راه‌های غیر از مذاکره و گفت‌وگو می‌توانند به مشکلات افغانستان پایان بخشند، مانند همیشه و با استناد به شواهد تاریخی راه اشتباهی را در پیش‌ گرفته‌اند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قربانی سرمربی پاس همدان شد