به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، اسحاق جهانگیری امروز در بدورود به فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه کرمانشاه را خاستگاه اصلی تمدن قدیمی ایران معرفی کرد و اظهار داشت: کرمانشاه از استان‌های پراستعداد کشور است که توانمندی‌های بسیاری برای رشد و توسعه در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری با توجه به طبیعت […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، اسحاق جهانگیری امروز در بدورود به فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه کرمانشاه را خاستگاه اصلی تمدن قدیمی ایران معرفی کرد و اظهار داشت: کرمانشاه از استان‌های پراستعداد کشور است که توانمندی‌های بسیاری برای رشد و توسعه در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری با توجه به طبیعت زیبا و آب و هوای متنوع را دارد که  توجه به این بخش می‌تواند به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار کمک کند.

وی با اشاره به منابع انسانی قوی و تحصیلکرده استان، افزود: استعدادهای زیاد استان در زمینه منابع طبیعی همچون نفت و گاز فرصت بسیار خوبی را برای رشد و توسعه فراهم می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به زلزله مهیب استان و کارهای بسیار خوب انجام شده در امر بازسازی‌ها، گفت: در این سفر بیش از هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی و اقتصادی به بهره‌برداری می‌رسد که نوید خوبی برای توسعه‌ استان، اشتغالزایی و رونق اقتصادی است.

پتروشیمی اسلام‌آباد غرب اشتغالزایی و رونق اقتصادی را برای منطقه نوید می‌دهد

وی به بالا بودن نرخ بیکاری در استان اشاره و بیان کرد: کرمانشاه در مقایسه با سایر استان‌ها در برخی از شاخص‌های توسعه همچون بیکاری رتبه پایین‌تری دارد که باید برای جبران آن کارهای بزرگی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: هدف من از سفر  به استان کرمانشاه بررسی مشکلات استان و رفع موانع پیش روی برنامه‌های پیش بینی شده برای توسعه است.

جهانگیری آغاز عملیات اجرایی  پتروشیمی اسلام آبادغرب را مهمترین برنامه این سفر دانست و گفت: این پروژه یکی از مهمترین پروژه‌های پتروشیمی کشور است که با سرمایه‌گذاری ۵۴۵ میلیون دلار در اسلام آباد غرب با دانش نیروی داخلی ایرانی آغاز خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
طنین بانگ «یا مهدی ادرکنی» در شب نیمه شعبان در آسمانکرمانشاه

وی به اشتغالزایی خوب این پروژه در زمان ساخت و بهره‌برداری اشاره کرد و افزود: مواد اولیه پتروشیمی اسلام آبادغرب خوراک صدها کارخانه پایین دستی را تامین خواهد کرد که می تواند آغازگر یک تحول بزرگ در منطقه باشد.

انتهای پیام/پ