به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، اسحاق جهانگیری صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگاران، استان کرمانشاه را از استان‌های پراستعداد کشور برشمرد و گفت: کرمانشاه خاستگاه اصلی تمدن قدیمی ایران است که آثار زیبایی برای بازدید و گردشگری در این استان وجود دارد و طبیعت و آب‌وهوای این استان […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، اسحاق جهانگیری صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگاران، استان کرمانشاه را از استان‌های پراستعداد کشور برشمرد و گفت: کرمانشاه خاستگاه اصلی تمدن قدیمی ایران است که آثار زیبایی برای بازدید و گردشگری در این استان وجود دارد و طبیعت و آب‌وهوای این استان ظرفیت آن را دارد که به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شود.

جهانگیری افزود: استان کرمانشاه از استعدادهای فراوانی برای رشد و توسعه برخوردار است و نیروی انسانی تحصیلکرده و زحمتکش این استان می‌توانند استعدادهای استان نظیر منابع طبیعی نفت و گاز را که به‌وفور در این استان وجود دارد در مسیر رشد و توسعه قرار دهند.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه سفرهای قبلی به استان کرمانشاه با محوریت موضوع تلخ زلزله بوده است، خاطرنشان کرد: زلزله آسیب‌های جدی به استان وارد کرد البته گام‌های خوبی نیز در مسیر بازسازی برداشته شده است.

وی هدف از سفر خود به استان کرمانشاه را بررسی مشکلات استان و رفع موانع پیشِ‌روی برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای توسعه عنوان کرد و گفت: متأسفانه استان کرمانشاه در برخی از شاخص‌های توسعه نظیر بیکاری رتبه‌ای پایین‌تر نسبت به سایر استان‌ها دارد که برای جبران این کاستی‌ها باید کارهای بزرگ و اقدامات مؤثر انجام شود.

جهانگیری با بیان اینکه در این سفر بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح عمرانی و اقتصادی به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: این میزان سرمایه‌گذاری نوید خوبی برای توسعه استان، اشتغالزایی و رونق اقتصادی خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب که در این سفر انجام خواهد شد، افزود: مدت‌ها در کشور آرزو بود که بتوانیم به‌صورت مستقیم از گاز به پلی‌پروپیلن برسیم که ماده اولیه بسیار مهمی برای صنایع پایین‌دستی پتروشیمی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برگزاری اولین مسابقه بزرگ خاطره نویسی “نقش مبارزاتی مردمکرمانشاه در پیروزی انقلاب اسلامی “

وی ادامه داد: این طرح با ۵۴۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در اسلام‌آباد غرب آغاز خواهد شد و برای نخستین بار است که چنین طرحی در کشور اجرا می‌شود و دانش آن متعلق به ایران است.

جهانگیری افزود: اجرای این طرح هم در دوره ساخت و هم در دوره بهره‌برداری اشتغالزایی زیادی به‌همراه خواهد داشت. برای ده‌ها و صدها کارخانه پایین‌دستی پتروشیمی ماده اولیه تأمین خواهد کرد که می‌تواند آغاز تحول بزرگی در منطقه باشد.

انتهای پیام/ش+