گفته می شود صبحانه سالم به شما انرژی برای شروع روز می دهد و متابولیسم بدن را تقویت می کند، اما روش های خاصی وجود دارد که وعده غذایی مورد علاقه شما در روز می تواند برعکس آنچه باید انجام دهد یعنی باعث افزایش وزن شما شود بله درست خواندید افزایش وزن! انجام چند اشتباه […]

صبحانه را به هیچ وجه نباید حذف کرد

گفته می شود صبحانه سالم به شما انرژی برای شروع روز می دهد و متابولیسم بدن را تقویت می کند، اما روش های خاصی وجود دارد که وعده غذایی مورد علاقه شما در روز می تواند برعکس آنچه باید انجام دهد یعنی باعث افزایش وزن شما شود بله درست خواندید افزایش وزن! انجام چند اشتباه در وعده صبحانه می تواند اهداف کاهش وزن شما را با مشکل روبرو کند./در حالی که برای کاهش وزن و لاغری برنامه دارید باید پروتئین را در تمام وعده های غذایی خود بگنجانید. حذف پروتئین در وعده صبحانه می تواند منجر به مصرف کالری اضافی طی روز شود. پروتئین با سیر نگه داشتن فرد و جلوگیری از پرخوری کمک می کند. نوعی پروتئین بدون چربی در صبحانه خود مانند موز با کره مغز یا یک کاسه غلات با مقداری تخم مرغ آب پز شده اضافه کنید./بلافاصله بعد از بیدار شدن فرد نباید چیزی با قند بالا یا چربی اشباع نشده بخورد زیرا این امر می تواند بر کبد شما تاثیر بگذارد. توصیه می شود برای تقویت متابولیسم بدن و ثابت نگه داشتن سطح انرژی غذاهای کامل استفاده کنید./با حذف وعده صبحانه به احتمال زیاد در وعده های ناهار و شام پرخوری می کنید که در نهایت باعث افزایش وزن می شود. اگر صبح خیلی گرسنه نیستید یا وقت کافی برای خوردن صبحانه ندارید می توانید میان وعده ای مناسب مانند سیب با شیر یا چند تخم مرغ آب پز شده را انتخاب کنید. همیشه بهتر است صبحانه خود را یک روز قبل آماده کنید تا صبح روز بعد مجبور نشوید زمان زیادی را برای تهیه آن صرف کنید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیکر شهید مدافع امنیت «پوریا نظری» در کرمانشاه تشییع شد+تصاویر

بیشتر مطالعات ادعا می کنند وعده صبحانه مهم ترین وعده غذایی در طول روز محسوب می شود به طور قطع نباید صبحانه را کنار گذاشت به ویژه اگر قصد لاغری دارید.

گفته می شود صبحانه سالم به شما انرژی برای شروع روز می دهد و متابولیسم بدن را تقویت می کند، اما روش های خاصی وجود دارد که وعده غذایی مورد علاقه شما در روز می تواند برعکس آنچه باید انجام دهد یعنی باعث افزایش وزن شما شود بله درست خواندید افزایش وزن! انجام چند اشتباه در وعده صبحانه می تواند اهداف کاهش وزن شما را با مشکل روبرو کند.

صبحانه شما شامل پروتئین نیست

در حالی که برای کاهش وزن و لاغری برنامه دارید باید پروتئین را در تمام وعده های غذایی خود بگنجانید. حذف پروتئین در وعده صبحانه می تواند منجر به مصرف کالری اضافی طی روز شود. پروتئین با سیر نگه داشتن فرد و جلوگیری از پرخوری کمک می کند. نوعی پروتئین بدون چربی در صبحانه خود مانند موز با کره مغز یا یک کاسه غلات با مقداری تخم مرغ آب پز شده اضافه کنید.

خوردن غذاهای شیرین در وعده صبحانه

بلافاصله بعد از بیدار شدن فرد نباید چیزی با قند بالا یا چربی اشباع نشده بخورد زیرا این امر می تواند بر کبد شما تاثیر بگذارد. توصیه می شود برای تقویت متابولیسم بدن و ثابت نگه داشتن سطح انرژی غذاهای کامل استفاده کنید.

مصرف کربوهیدرات در وعده صبحانه

صبحانه که بیشتر از کربوهیدرات تشکیل شده می تواند شما را در کمترین زمان گرسنه کند، همچنین داشتن کربوهیدرات زیاد می تواند باعث افزایش سطح قند خون شود. وعده صبحانه باید ترکیبی مناسب از تمام مواد مغذی از جمله کربوهیدرات، پروتئین، فیبر و چربی باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شناسایی ۷ بیمار جدید مبتلا به کرونای انگلیسی درکرمانشاه

حذف وعده صبحانه

با حذف وعده صبحانه به احتمال زیاد در وعده های ناهار و شام پرخوری می کنید که در نهایت باعث افزایش وزن می شود. اگر صبح خیلی گرسنه نیستید یا وقت کافی برای خوردن صبحانه ندارید می توانید میان وعده ای مناسب مانند سیب با شیر یا چند تخم مرغ آب پز شده را انتخاب کنید. همیشه بهتر است صبحانه خود را یک روز قبل آماده کنید تا صبح روز بعد مجبور نشوید زمان زیادی را برای تهیه آن صرف کنید.

شما وعده غذایی متعادل نمی خورید

داشتن تنها یک نوع صبحانه نیز می تواند منجر به افزایش وزن شود. به عنوان نمونه اگر فقط صبحانه وافل می خورید خود را از داشتن پروتئین و فیبر محروم می کنید. داشتن یک وعده غذایی که تعادل خوبی بین تمام مواد مغذی از جمله پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و چربی ها داشته باشد شما را تا زمان ناهار سیر نگه می دارد. برای یک صبحانه متعادل می توانید نان سبوس دار همراه با آووکادو، موز، آجیل و مقداری شیر میل کنید.

فقط غلات می خورید

اکثر غلات بسته بندی شده دارای غلات تصفیه شده و شکر اضافه شده هستند که فوق العاده ناسالم هستند زیرا مواد مغذی مصنوعی دارند و قند موجود در آن انبوهی از انرژی را برای شما فراهم می کند که خیلی زود هم از بین می رود تا زمانی که آن را با مقداری چربی و پروتئین سالم ترکیب کنید.

خیلی سریع غذا می خورید

هنگامی که خیلی سریع غذا می خورید بدن قادر به تشخیص زمان سیری نیست و در نتیجه منجر به پرخوری می شود، بنابراین غذا خوردن آهسته و با تمرکز برای اهداف کاهش وزن گزینه بسیار مهمی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کوهنورد مصدوم در ارتفاعات ریجاب نجات یافت