ایسنا/کرمانشاه وزیر جهاد کشاورزی دو واحد گلخانه‌ای را در کرمانشاه افتتاح کرد. کاظم خاوازی، امروز(۱۸ بهمن) در حاشیه افتتاح این دو واحد گلخانه ای با اشاره به اهتمام وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه گلخانه ها، اظهار  کرد: یکی از سیاست های دولت در بخش کشاورزی توسعه محیط های کنترل شده و گلخانه ها است که […]

ایسنا/کرمانشاه وزیر جهاد کشاورزی دو واحد گلخانه‌ای را در کرمانشاه افتتاح کرد.

کاظم خاوازی، امروز(۱۸ بهمن) در حاشیه افتتاح این دو واحد گلخانه ای با اشاره به اهتمام وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه گلخانه ها، اظهار  کرد: یکی از سیاست های دولت در بخش کشاورزی توسعه محیط های کنترل شده و گلخانه ها است که در این راستا هم اقدامات خیلی خوبی انجام گرفته، به نحوی که سطح گلخانه های کشور که در ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها  هشت هزار هکتار بود، اکنون به بالغ بر ۲۰ هزار هکتار رسیده و تا پایان دولت نیز به حدود ۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.

 خاوازی میزان بهره وری آب در گلخانه ها را بالا دانست و افزود: در کشت‌های گلخانه‌ای میزان بهره وری آب به طور متوسط ۱۰ برابر کشت های فضای باز است، ضمن اینکه امکان کنترل سم و کود مصرفی در گلخانه ها که یکی از دغدغه های مردم هم هست بیش از فضای باز است و همه اینها توسعه گلخانه ها در کشور را ضروری کرده است.

 وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به عقب ماندن استان کرمانشاه در حوزه توسعه گلخانه ها، گفت:این استان تنها ۴۸ هکتار گلخانه دارد، لذا باید با اختصاص تسهیلات و حمایت از متقاضیان، گلخانه های استان را توسعه دهیم.

نوربخش حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در حاشیه  افتتاح این دو گلخانه، اظهار کرد: یکی از این دو گلخانه با وسعت پنج هزار مترمربع در روستای دهکبود درود فرامان شهرستان کرمانشاه واقع است.

حاتمی با باین اینکه این پروژه با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال احداث شده که  ۲۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال آن تسهیلات و هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال دیگر آورده متقاضی طرح بوده، ادامه داد: با بهره برداری از این گلخانه سالیانه ۵۰۰ هزار گل شاخه بریده شامل گل رز تولید و به صورت مستقیم برای هشت نفر شغل ایجاد شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف و ضبط 50 کیلو مواد مخدر با برند تجاری «CR7»

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه گلخانه افتتاحی دیگر را هم پنج هزار مترمربعی اعلام کرد و افزود: این گلخانه به تولید محصولات خارج از فصل مانند توت فرنگی اختصاص دارد.

حاتمی ادامه داد: برای احداث این واحد گلخانه ای ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که ۳۲ میلیارد ریال آن آورده متقاضی طرح و هشت میلیارد ریال هم تسهیلات اعطایی است. اشتغالزایی مستقیم این گلخانه هم سه  نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم آن ۱۰ نفر است.

 وزیر جهاد کشاورزی از کارخانه تولید رب گوجه فرنگی پرامان کرمانشاه که به تازگی احداث شده و ۱۰ هزار تن ظرفیت فرآوری دارد و قرار است از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری افتتاح شود، نیز بازدید کرد.

انتهای پیام