ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از کلنگ زنی هفت پروژه گردشگری با اعتبار حدود ۶۶ میلیارد تومان در استان خبر داد. امید قادری در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به کلنگ زنی چندپروژه گردشگری در استان طی ایام  دهه فجر، اظهارکرد: یکی از مهمترین این پروژه ها مجتمع گردشگری […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از کلنگ زنی هفت پروژه گردشگری با اعتبار حدود ۶۶ میلیارد تومان در استان خبر داد.

امید قادری در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به کلنگ زنی چندپروژه گردشگری در استان طی ایام  دهه فجر، اظهارکرد: یکی از مهمترین این پروژه ها مجتمع گردشگری بیستون است که با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

وی تصریح کرد:  این پروژه در مساحت ۸۳ هزار متر مریع در مسیر اصلی کریدور بیستون به تاق بستان قرار دارد که پیش از این یک واحد متروکه بود که مالک این واحد قصد دارد تا آن را به یک مجموعه گردشگری تبدیل کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: این مجتمع گردشگری مشتمل بر بخش هایی همچون فضای تفریحی، غرفه و فروشگاه صنایع دستی، سوغات سرا، فضاهای اقامتی و… خواهد بود.

وی در ادامه از کلنگ زنی سه  پروژه در حاشیه سدهای استان در این ایام هم خبرداد و گفت: متاسفانه طی سالهای اخیر علیرغم ظرفیت های خوبی که در حاشیه سدهای استان برای ایجاد طرح های گردشگری داریم، اما از آنها بهره چندانی نبرده ایم.

قادی تاکید کرد: دراین راستا با درخواست سه نفر از سرمایه گذاران استان با اجرای چند پروژه گردشگری در حاشیه سدهای شیان، جامیشان و سلیمان شاه موافقت کردیم و قرار است عملیات اجرایی این پروژه ها آغاز شود.

وی اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه مجموعه تفریحی ورزشی سد شیان اسلام آبادغرب را حدود ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: همچنین برای اجرای پروژه مجموعه ورزش های آبی سد سلیمانشاه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و مجتمع گردشگری روباز آبی سد جامیشان هم یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری می شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ساعات کار مراکز تعویض پلاک کرمانشاه افزایش یافت

مدیرکل میراث فرهنگی استان کلنگ زنی پروژه جداره سازی خیابان آیت الله زرندی کرمانشاه با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را از دیگر پروژه های احداثی دهه فجر امسال دانست و افزود: کلنگ زنی فاز دوم پروژه گردشگری سراب کُنار نیز با اعتبار یک میلیارد تومان اجرا می شود.

وی تاکید کرد: مسیر گردشگری سراب کُنار به طول حدود یک و نیم کیلومتر مربع یکی از بهترین مسیرهای گردشگری استان است که در منطقه نمونه گردشگری شالان واقع شده و سال گذشته حدود ۴۳۰ متر از مسیر آن را سنگفرش کردیم و امسال هم با اختصاص حدود یک میلیارد تومان ۸۵۰ متر دیگر آن را سنگفرش و پیاده راه سازی خواهیم کرد.در گام بعدی می خواهیم ماشین های برقی را با کمک شهرداری ریجاب در این مسیر مستقر کنیم.

قادری همچنین  از عملیات اجرایی احداث یک فروشگاه اینترنتی در شهرستان روانسر هم خبرداد و گفت: باتوجه به شیوع کرونا سمت و سوی فروش صنایع دستی در حال حاضر به سمت فروش اینترنتی رفته، بنابراین هنرمندان صنایع دستی برای حضور در عرصه رقابت عرضه محصولات خود باید فعالیت بیشتری در این فضا  داشته باشند که در این راستا احداث این فروشگاه اینترنتی یکی از این گام ها است.

انتهای پیام