وزیر نفت: به منظور توسعه میدان‌های گازی منطقه، وزرات نفت دو میلیارد دلار سرمایه گذاری در شهرستان‌های گیلانغرب و سرپلذهاب انجام می‌دهد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بیژن نامدار زنگنه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: با ساخت چهارمین پتروشیمی […]

وزیر نفت: به منظور توسعه میدان‌های گازی منطقه، وزرات نفت دو میلیارد دلار سرمایه گذاری در شهرستان‌های گیلانغرب و سرپلذهاب انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بیژن نامدار زنگنه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که با حضور معاون سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری وزارت نفت در شهرستان‌های غربی کرمانشاهاول رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: با ساخت چهارمین پتروشیمی استان در شهرستان اسلام آبادغرب، کرمانشاه به سومین قطب پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.

وی افزود: به منظور توسعه میدان‌های گازی منطقه قصد داریم ۲ میلیارد دلار در گیلانغرب و سرپلذهاب سرمایه گذاری کنیم که در همین ارتباط یک پالایشگاه گازی در نزدیک گیلانغرب می‌سازیم.

وزیر نفت با بیان اینکه مشاور این سرمایه گذاری‌ها در حال بررسی کار‌های آن است، گفت: یکی از مشکلات بزرگ کرمانشاه بحث اشتغال می‌باشد و ما سعی داریم نیرو‌های بومی را برای بکارگیری در این طرح‌ها تربیت کنیم.

زنگنه همچنین از سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری هلدینگ خلیج فارس در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در این سرمایه گذاری قرار است صنایع پایین دستی مانند صنعت «متیل آمین» در سنقر و کلیایی با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری احداث شود.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد جمعیت استان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردارند، افزود: برای گازرسانی در استان کرمانشاه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده، ولی برای به تعادل رسیدن گازرسانی در شهرستان‌های مختلف استان اعتبارات بیشتری مورد نیاز است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قاتلی که پس از 14 سال بخشیده شد