با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛ دو طرح گلخانه ای با حضور وزیر جهاد کشاورزی در کرمانشاه به بهره برداری رسید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در سفر امروز  به کرمانشاه گلخانه ۵ هزار متر مربعی این شهر را افتتاح کرد. برای ساخت این واحد گلخانه ای ۴ میلیارد […]

با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

دو طرح گلخانه ای با حضور وزیر جهاد کشاورزی در کرمانشاه به بهره برداری رسید.

بهره برداری از دو واحد گلخانه ی در کرمانشاهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در سفر امروز  به کرمانشاه گلخانه ۵ هزار متر مربعی این شهر را افتتاح کرد.

برای ساخت این واحد گلخانه ای ۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که شامل ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آورده متقاضی طرح و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اعطایی است.

با ساخت این طرح برای ۱۳ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی  گلخانه ۵ هزار متر مربعی گل شاخه بریده در درود فرامان کرمانشاه را افتتاح کرد.
برای ساخت این گلخانه  ۳۰میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
با بهره برداری از این گلخانه سالیانه ۵۰۰ هزار گل شاخه بریده شامل گل رز تولید و به صورت مستقیم برای ۸ نفر شغل ایجاد می شود.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفرش به استان کرمانشاه از کارخانه تولید رب گوجه فرنگی به ظرفیت ۱۰هزار تن در دشت فرامان کرمانشاه بازدید کرد.

این کارخانه سالیانه ظرفیت خرید ۶۰هزار تن گوجه فرنگی را از کشاورزان دارد.

عملیات اجرایی این واحد تولیدی از سال ۹۷ شروع شد و قرار است به زودی رئیس جمهور  از طریق ویدیو کنفرانس آن را به بهره برداری برساند.

برای ساخت این کارخانه ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

با احداث این واحد تولیدی به صورت مستقیم برای ۶۰ نفر به صورت ثابت و ۴۰ نفر به صورت فصلی و هزار نفر هم بصورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نیمکت نشینی بیرانوند در دیدار آنتورپ

وزیر جهاد کشاورزی در مراسم افتتاح این واحدهای گلخانه ای گفت: یکی از سیاستهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی توسعه کشت در محیط‌های کنترل همچون گلخانه است که وزارت خانه جهاد کشاورزی از سرمایه گذاران این بخش حمایت خواهد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در ابتدای شروع به‌کار دولت سطح گلخانه ها ی  کشور ۷ هزار هکتار بوده و هم اکنون این سطح به ۲۰ هزار هکتار افزایش یافته است گفت : تا پایان دولت این میزان به  ۲۴ هزار هکتار  خواهد رسید.

در استان کرمانشاه چهل و هفت و نیم هکتار گلخانه ساخته شده است.