کار ساخت پتروشیمی اسلام آباد غرب امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و با دستور ویژه ی وزیر نفت آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، در مرحله اول احداث پتروشیمی اسلام آباد غرب ۸۰ هکتار زمین در منطقه‌ی ویژه‌ی اسلام آباد غرب خریدار‌ی شده است. میزان سرمایه گذاری این […]

کار ساخت پتروشیمی اسلام آباد غرب امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و با دستور ویژه ی وزیر نفت آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آباد غرببه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، در مرحله اول احداث پتروشیمی اسلام آباد غرب ۸۰ هکتار زمین در منطقه‌ی ویژه‌ی اسلام آباد غرب خریدار‌ی شده است.

میزان سرمایه گذاری این طرح با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی حدود ۷ هزار میلیارد تومان و با نرخ ارز آزاد حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

احداث این پروژه می‌تواند گامی مهم و اساسی برای رفع مشکل بیکاری جوانان در اسلام آباد غرب باشد.

معاون اول رییس جمهور در مراسم  آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی کشور یکی از مهمترین پیشران‌ها برای توسعه‌ی اقتصادی است گفت: اقدامات گسترده‌ای در صنعت پتروشیمی کشور صورت گرفته است که در سال ۱۴۰۰ تولیدات صنعت پتروشیمی به صد میلیون تن  با ارزش بیش از ۲۵ میلیارد دلار خواهیم رسید.

جهانگیری با بیان اینکه استان کرمانشاه استعدادهای طبیعی فراوانی دارد خاطر نشان کرد : باید با تکیه بر این استعدادها مشکل  بیکاری در استان کرمانشاه حل شود.

درآمد سالیانه طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب  ۲۲۰ میلیون دلار خواهد بود.
ظرفیت این طرح ۹۶۵ هزار تن است که ظرفیت تولید ۶۶۰ هزار تن متانول از گاز طبیعی،   ۱۲۰ هزار تن پروپیلن و ۱۲۰هزار تن پلی پروپیلن را دارد.

آب این طرح از سد آزادی تامین می شود.

 

 

 

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
یک روز دیگر بدون مرگ کرونایی در کرمانشاه/ ۲۹ مبتلای جدیدشناسایی شد