این بیمارستان در ۶ طبقه و با ۸ بخش شامل دو بخش زنان ، اطفال ، مردان ، آی سی یو ، سی سی یو ، رادیولوژی و پست سی سی یو و به مساحت ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده است. برای تجهیز بیمارستان اسلام آباد غرب ۴۷۰ میلیارد ریال هزینه شده […]

این بیمارستان در ۶ طبقه و با ۸ بخش شامل دو بخش زنان ، اطفال ، مردان ، آی سی یو ، سی سی یو ، رادیولوژی و پست سی سی یو و به مساحت ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده است.

برای تجهیز بیمارستان اسلام آباد غرب ۴۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

بیمارستان اسلام آباد غرب توسط وزرات راه و شهرسازی بازسازی شده است.

معاون اول رییس جمهور در مراسم بهره برداری از بیمارستان اسلام ابادغرب گفت: یکی از دستاورد‌های پس از زلزله سال نود و شش بازسازی اصولی واحد‌های مسکونی است و نتیجه این بازسازی باید برای مردم اطمینان‌بخش باشد که بحمدالله امروز شاهد هستیم این اطمینان در میان مردم حاصل شده است.

جهانگیری افزود: اقداماتی که جمهوری اسلامی پس از زلزله کرمانشاه انجام داد یکی از نمونه‌های مدیریت کارآمد نظام است چرا که در طول سه سال پس از زلزله بیش از صد هزار واحد مسکونی احداث و یا بازسازی شده‌است و این یک دستاورد عظیم برای جمهوری اسلامی می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اقدامات نظام در سیل سال نود و هشت هم قابل‌تحسین است، زیرا چند استان کشور به‌شدت درگیر سیل شدند و در این استان‌ها نیز بیش از صد هزار واحد مسکونی ساخته شده است.

جهانگیری اظهار داشت: امیدواریم رضایت مردم نسبت به خدمات‌دهی دولت در این دو بحران زلزله و سیل تامین شده باشد و وظیفه دولت نیز چیزی جز این نیست که با تمام توان در خدمت مردم باشد.

معاون اول رییس جمهور گفت: قطعاً درخواست‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز برای تجهیز امکانات بیشتر در بیمارستان اسلام‌آبادغرب تامین خواهد شد و اراده دولت هم چیزی جز این نیست.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کاهش محسوس دمای هوا در استان کرمانشاه

بخش بهداشت و درمان کارنامه درخشانی در بحران کرونا برجای گذاشته است

جهانگیری گفت: بخش بهداشت و درمان کشور هم در زمینه مقابله با کرونا کارنامه درخشانی برجای گذاشته است و این بحران همه دنیا را درگیر کرده و فقط مسئله ایران نبوده است.

وی افزود: چه کسی تصور می‌کرد روزی حرم امام رضا (ع) و یا حرم حضرت معصومه (س) تعطیل شود و یا اینکه نمازجمعه در شهر‌های مختلف برگزار نشود، اما با همراهی مراجع گران‌قدر این مکان‌های مذهبی تعطیل شد تا این درس به جهانیان منتقل شود که موضوع سلامت مردم در دین اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: بحمدالله امروز در موضوع مدیریت بیماری کرونا به نقطه مطلوبی رسیده‌ایم، اما همچنان مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

دولت به خاطر گرانی تأخیری در خرید واکسن نداشته است

جهانگیری خاطرنشان کرد:در روز‌های آینده با ورود محموله‌های واکسن خریداری شده به کشور کار واکسیناسیون شروع خواهد شد.
وی تصریح کرد: مردم بدانند که دولت در هیچ مقطعی به خاطرگران بودن واکسن خارجی تاخیری در خرید واکسن انجام نداده چرا که موضوع سلامت مردم در میان است و با وجود همه فشار‌ها منابع خرید واکسن تامین شده است.

جهانگیری گفت: از طرفی با تکیه بر توان داخلی دانشمند‌های ایرانی در چند گروه کار ساخت واکسن کرونا را انجام می‌دهند و دراین زمینه به نقاط بسیار مطلوبی رسیده ایم و در آینده نه چندان دور واکسن داخلی هم به دست مردم می‌رسد