معاون اول رئیس جمهور ؛ معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به کرمانشاه گفت : ساخت پتروشیمی اسلام آباد غرب می تواند آغاز تحولی بزرگ در منطقه باشد که دانش ساخت آن متعلق به نیروهای بومی است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه ، معاون اول رئیس جمهور در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی […]

معاون اول رئیس جمهور ؛

معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به کرمانشاه گفت : ساخت پتروشیمی اسلام آباد غرب می تواند آغاز تحولی بزرگ در منطقه باشد که دانش ساخت آن متعلق به نیروهای بومی است.

پتروشیمی اسلام آباد غرب آغاز تحولی بزرگ در منطقه استبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه ، معاون اول رئیس جمهور در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه با اشاره به توانمندی‌های استان در بخش‌های مختلف بویژه گردشگری افزود : توجه به این بخش می‌تواند به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار کمک کند.

جهانگیری افزود : کرمانشاه با توجه به منابع انسانی قوی و منابع نفت و گاز استعداد زیادی برای رشد و توسعه دارد.

وی گفتگو با مسئولان استان در خصوص اقتصاد مقاومتی ، تشریح برنامه‌های پیش بینی شده برای توسعه‌ استان ، بررسی موانع  توسعه‌ کرمانشاه با توجه به رتبهی بالای بیکاری استان ، افتتاح بیمارستان اسلام آباد غرب و آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آباد غرب را از مهمترین برنامه‌های سفر خود به کرمانشاه عنوان کرد.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد : در این سفر بیش از هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی و اقتصادی به بهره برداری می‌رسد که نوید خوبی برای توسعه‌ی استان کرمانشاه است.

جهانگیری گفت : امروز قرار است با حضور وزیر نفت عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آباد غرب که یکی از مهمترین طرح های پتروشیمی کشور است با سرمایه گذاری ۵۴۵ میلیون دلار آغاز شود ، طرحی که دانش ساخت آن متعلق به نیروهای داخلی است و اشتغالزایی زیادی را چه در زمان ساخت و چه در زمان بهره بردری به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد : مواد اولیه‌ای که در پتروشیمی اسلام آباد غرب تولید می‌شود خوراک صد‌ها کارخانه‌ پایین دستی را تامین می‌کند و می‌تواند آغازگر یک تحول بزرگ در منطقه باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه رتبه برتر کشوری در آزادسازی زندانیان رادارد