در مرحله نهایی برگزار می‌شود مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از راهیابی ۵ شهرستان این استان به مرحله نهایی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر کشور خبرداد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ فاضلی زاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از راهیابی ۵ شهرستان این استان به مرحله […]

در مرحله نهایی برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از راهیابی ۵ شهرستان این استان به مرحله نهایی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر کشور خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ فاضلی زاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از راهیابی ۵ شهرستان شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر کشور با ۵ شهرستان استان کرمانشاه برگزار می‌شوداین استان به مرحله نهایی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر کشور خبرداد.

فاضلی ضمن تقدیر از تمام همکاران موثر در این توفیق عنوان نمودند؛ شهرستان‌های اسلام آباد غرب و دالاهو در حوزه موضوعی موسیقی، شهرستان سنقروکلیایی در حوزه موضوعی خوشنویسی، شهرستان جوانرود در حوزه موضوعی عکاسی و شهرستان قصرشیرین در حوزه موضوعی سینما از این استان در رقابت فینال حضور خواهند داشت.

داوری آثار شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر در بخش‎های زیر برگزار می‎شود:۱- هنر‌های تجسمی شامل خوشنویسی، نقاشی، نگارگری، سفال و سرامیک، منبت‌کاری، نساجی، گرافیک، مجسمه‌سازی و گرافیک ۲-هنر‌های نمایشی شامل تعزیه، تئاتر، نمایش خیابانی و میدانی، نمایش آیینی و سنتی، نمایش‌نامه و نمایش ۳- موسیقی، ۴- مد و لباس، ۵- صنایع سنتی، ۶- ادبیات، ۷- رسانه و مطبوعات و بازی‌های رایانه‌ای، ۸- سینما و ۹- صنعت بسته‌بندی و چاپ.

لازم به ذکر است فراخوان طرح تابستان ۱۳۹۸ منتشر شد و در نخستین دوره رقابت شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر ۳۶۷ شهر شرکت کردند.

برای آشنایی فعالان فرهنگی و هنرمندان بخش‌های مختلف و نیز کارگزاران فرهنگی در شهر‌های مختلف کارگاه‌های آموزشی برنامه‌نویسی فرهنگی و هنری با حضور نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و رئیس انجمن فرهنگی و هنری در ۳۱ مرکز استان با بیش از ۲۴۰۰ساعت برای ۱۲۰۰ نفر برگزار شد و در نهایت پس از برگزاری کارگاه‌های یاد شده، شهر‌های مختلف برنامه‌های‌شان را همراه با مستندات به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف جسد پیرمرد غرق شده در تنگ درکش ورکش