سرهنگ «شهاب امینی» با اشاره به شناسایی و دستگیری تعدادی از سارقان قاپ زن توسط کارآگاهان پلیس آگاهی در روزهای اخیر، اظهار داشت: گاهی رعایت چند نکته ساده می‌تواند از وقوع جرایمی همچون سرقت گوشی تلفن همراه جلوگیری کند.  وی افزود: گوشی تلفن همراه به دلیل ارزش ریالی بالا همواره مورد توجه سارقان بوده و […]

سرهنگ «شهاب امینی» با اشاره به شناسایی و دستگیری تعدادی از سارقان قاپ زن توسط کارآگاهان پلیس آگاهی در روزهای اخیر، اظهار داشت: گاهی رعایت چند نکته ساده می‌تواند از وقوع جرایمی همچون سرقت گوشی تلفن همراه جلوگیری کند. 

وی افزود: گوشی تلفن همراه به دلیل ارزش ریالی بالا همواره مورد توجه سارقان بوده و معمولا کسانی طعمه سارقان قرار می‌گیرند که در معابر عمومی مشغول فعالیت در فضای مجازی یا انجام مکالمه می‌باشند و تمرکز کمی به محیط اطراف دارند. 

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه استفاده از وسایل کمکی مثل «هندزفری» در زمان برقراری ارتباط تلفنی عملا تمرکز افراد را به محیط اطراف بیشتر می‌کند، گفت: شهروندان بهتر است در هنگام تردد در معابر و مکان‌های شلوغ توجه بیشتری به محیط اطراف خود داشته و ترتیبی اتخاذ کنند تا امکان رویت گوشی و نوع آن توسط سارقان به حداقل برسد. 

این مقام انتظامی تاکید کرد: اگرچه کارآگاهان پلیس آگاهی در برخورد قاطع و قانونی لازم با مجرمان خشن لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند؛ اما مشارکت شهروندان در رعایت موارد ایمنی و ارائه سرنخ‌های لازم از جمله مشخصات ظاهری سارقان و وسایل نقلیه مورد استفاده آنان به منظور شناسایی و دستگیری سارقان نیز بسیار با اهمیت می‌باشد. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امینی در پایان از هموطنان خواست در صورت وقوع سرقت در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و روند تکمیل پرونده را در کلانتری و مراکز پلیس به سرانجام برسانند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برخورد دو خودرو در شهرستان جهرم چهار کشته و زخمی بر جای گذاشت