به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری راه اندازی پتروشیمی چهارم استان کرمانشاه در شهرستان اسلام آبادغرب گفت : با راه اندازی این پتروشیمی، استان کرمانشاه سومین قطب پتروشیمی کشور می‌شود. او در تشریح برنامه‌ها و طرح‌های دیگر […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری راه اندازی پتروشیمی چهارم استان کرمانشاه در شهرستان اسلام آبادغرب گفت : با راه اندازی این پتروشیمی، استان کرمانشاه سومین قطب پتروشیمی کشور می‌شود.

او در تشریح برنامه‌ها و طرح‌های دیگر وزارت نفت در استان کرمانشاه، از سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری در این استان خبر داد و گفت : کار‌های این سرمایه گذاری با همکاری استانداری کرمانشاه در حال انجام است و مشاور طرح در حال بررسی کار‌های آن است.

او افزود: میدان‌های گازی در شهرستان‌های گیلانغرب و سرپل ذهاب وجود دارد که تصمیم گرفتیم در این سرمایه گذاری یک پالایشگاه گازی در گیلانغرب جهت شیرین سازی این گاز‌ها بزنیم و تصمیم داریم در محدوده این شهرستان‌ها در نزدیکی مسیر راه آهن هم یک پتروشیمی بزنیم که ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تن خوراک از هم اکنون برای آن مهیا است و برنامه داریم محصولاتی مانند پروپیلن و اتیلن در آن تولید کنیم.

او از بیکاری به عنوان یکی از مشکلات اصلی استان کرمانشاه یاد کرد و ادامه داد: در همین راستا برنامه داریم برای بکارگیری نیرو‌های متخصص دراین پروژه‌ها واحد‌های فنی و حرفه‌ای استان را برای تربیت این نیرو‌ها فعال کنیم، چرا که نیرو‌های متخصص در استان کم است و از هم اکنون باید برای تربیت این نیرو‌ها برنامه ریزی کنیم.

زنگنه از سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری هلدینگ خلیج فارس در استان کرمانشاه هم خبر داد و گفت: در این سرمایه گذاری قرار است صنایع پایین دستی مانند صنعت متیل آمین در سنقر و کلیایی با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری احداث شود و همچنین برنامه داریم یک صنعت تولید اتیلن اکساید در استان راه اندازی کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تحقق شعار در گرو نگاه جهادی مدیران است

وزیر نفت از برنامه ریزی برای راه اندازی سه پارک کریستال ملامین، پلی اتیلن و متیل آمین در استان خبر داد و افزود: یکی از این پارک‌ها در منطقه اورامانات خواهد بود.

زنگنه به نیاز استان به راه اندازی پالایشگاه آناهیتا هم اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه هنوز کاری درخصوص این پروژه صورت نگرفته و باید همه برای راه اندازی آن تلاش کنیم.

وزیر نفت با اشاره به برخوداری ۹۵ درصد جمعیت استان از نعمت گاز گفت: برای گازرسانی در این استان ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و بازهم اعتبارات بیشتری نیاز داریم تا تعادل گازرسانی میان شهرستان‌های استان را داشته باشیم .

انتهای پیام/د