یک دختر شش ساله اتباع افغان ساکن در یکی از محله‌های کشکوییه رفسنجان صبح امروز در حمله سگ‌های ولگرد جان باخت. بنا به گزارش روابط عمومی اورژانس رفسنجان مصدوم به درمانگاه کشکوئیه منتقل و سپس با آمبولانس به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان منتقل می‌شود که به بازو، ران و گردن این کودک با خورده […]

یک دختر شش ساله اتباع افغان ساکن در یکی از محله‌های کشکوییه رفسنجان صبح امروز در حمله سگ‌های ولگرد جان باخت.

بنا به گزارش روابط عمومی اورژانس رفسنجان مصدوم به درمانگاه کشکوئیه منتقل و سپس با آمبولانس به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان منتقل می‌شود که به بازو، ران و گردن این کودک با خورده شدن توسط سگ ها آسیب جدی وارد شده بود و مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد، اما بعد از ١۴ساعت فوت می‌کند.

به گفته مدیر گروه بیماری‌های واگیر و غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، در این شهرستان میزان حیوان گزیدگی ۲تا۲/۵ برابر بیشتر از میانگین کشوری است.

سیدمحسن نژاد قادری وجود باغ‌های پسته در حاشیه و حومه شهر و همچنین در روستاها، و همچنین نگهداری سگ‌های خانگی در ضبط‌های پسته و ساماندهی نکردن سگ‌های ولگرد، موجب افزایش آمار سگ گزیدگی در شهرستان رفسنجان شده است.

نژاد قادری گفت: از فرودین تا آبان‌ماه سال جاری ۱۰۱۷حیوان گزیدگی شامل: سگ‌گزیدگی ۶۵۴مورد، گربه ۳۳۹مورد، حیوان‌های اهلی ۲۳ و حیوان وحشی ۱ مورد در این شهرستان بوده است

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خداوکیلی برای "کرمانشاه" از جانم مایه گذاشتم