اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که امروز(۱۸بهمن۹۹ ) برگزار شد اظهار داشت: در سالهای بعد از انقلاب، اقتصاد کشور با مشکلاتی مواجه شد که برخی از این مسائل و مشکلات  امروز به یک بیماری مزمن اقتصادی تبدیل شده اند که حل آنها نیازمند اصلاحات ساختاری جدی است. […]

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که امروز(۱۸بهمن۹۹ ) برگزار شد اظهار داشت: در سالهای بعد از انقلاب، اقتصاد کشور با مشکلاتی مواجه شد که برخی از این مسائل و مشکلات  امروز به یک بیماری مزمن اقتصادی تبدیل شده اند که حل آنها نیازمند اصلاحات ساختاری جدی است.

 به گزارش فرتاک نیوز؛ جهانگیری افزود: رفع مشکلات اقتصادی صرفا راهکارهای اقتصادی نیست و راهکارهایی دیگری نیز دارد که همکاری قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی را می طلبد.

معاون اول رئیس جمهور رفع مشکلات اقتصادی کشور را یکی از مهمترین مولفه های نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی متکی به  مردم است و باید مشکلات مردم را حل کرد.

وی افزود: در دولت یازدهم قدم های جدی در جهت رفع مشکلات اقتصادی برداشته شد و کشور توانست به سمت رشد پایدار ، تورم تک رقمی،  واشتغال حرکت کند.

جهانگیری اضافه کرد : این اقتصاد باید با تعامل و رویکرد اقتصاد مقاومتی از تمام ظرفیت های خود استفاده نماید.

ایشان تصریح کرد: پدیده تحریم و جنگ اقتصادی همچنین کرونا تمام اهداف اقتصادی نظام را تحت تاثیر قرار داد وباعث کاهش رشد اقتصادی در کشور شد.

 معاون اول رئیس جمهور افزود: در جنگ اقتصادی که توسط آمریکا بر مردم ایران اعمال شد دولت های غربی و اروپاییان اعلام کردند سیاست های حداکثری دولت ترامپ بر علیه ایرانیان با شکست مواجه شده و این سیاست به جایی رسید که ایران همچنان سرافراز ماند و ترامپ به تاریخ پیوست.

 

 جهانگیری در ادامه از استان کرمانشاه به عنوان استانی دارای ظرفیت های فراوان نام برد و گفت:   بسیار تلخ است که که استانی با  این همه ظرفیت و پتانسیل نرخ بیکاری بالایی دارد و در جهت رفع آن باید گام های جدی برداشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توقف الاهلی در حضور 90 دقیقه‌ای ابراهیمی

وی اظهار داشت: استاندار کرمانشاه انسان با همت و پا بکاری است هر چند در زلزله سال ۹۶ مشکلات دیگری نیز بر مشکلات این استان افزوده شد ولی خوشبختانه امروز مسئله زلزله حل شده و طرح های بزرگی همچون پتروشیمی اسلام آباد با سرمایه گذاری ۵۴۵ میلیون دلار نوید بخش حرکت جدی برای صنعتی شدن استان است.

جهانگیری در ادامه گفت: میادین گازی پیدا شده  در استان با سرمایه گذاری دو میلیارد دلار هم در در دستور کار قرار دارد که می تواند راهگشای بسیاری از مسائل اقتصادی استان باشد.

جهانگیری همچنین با تاکید بر راه اندازی و توسعه صنایع تبدیلی در استان گفت:  باید متناسب با ظرفیت های استان صنایع تبدیلی راه اندازی شود.

این مقام مسئول در ادامه به راه اندازی کارخانه قند و استفاده از محصول چغندر قند در استان تاکید کرد و‌گفت: ظرفیت های خوبی در این زمینه وجود دارد که باید پیگیر بهره برداری از آنها باشیم.

جهانگیری با اشاره به ظرفیت خوب نظام بانکی  نیز پیشنهاد داد استاندار کرمانشاه برای رفع مشکلات  بانکی استان و پرداخت تسهیلات بانکی  جلسه ای با بانک مرکزی داشته باشد و گفت: برای رفع این مشکل در استان مساعدت خواهیم داشت.

جهانگیری در ادامه با اشاره به عدم اجرای پروژه پالایشگاه آناهیتا هم اظهار داشت : اگر قرارگاه خاتم (ص) پای کار بیاید سهامداران و دولت هم از این پروژه حمایت خواهند بود‌.

معاون اول رئیس جمهور  یکی از مزیت های برتر استان را داشتن ۵ مرز مشترک با کشور عراق دانست و افزود: مرز پرویز خان در شرایط بسیار سخت مشکلات زیادی را حل کرده که جای تقدیر دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اهدای ۲۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی بهنیازمندان

وی همچنین ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین را در‌ استان را مهم دانست و گفت: تدبیر دولت تلاش برای ایجاد این منطقه است.

خبرنگار:طیبه دولت آبادی