یک منبع نظامی-دیپلماتیک از تایید واکسن “اسپوتنیک وی” روسیه در میانمار خبر داد. به گزارش فرتاک نیوز، این منبع اظهار داشت: میانمار بیست و یکمین کشوری است که استفاده از واکسن “اسپوتنیک وی” روسیه علیه عفونت ویروس کرونا را برای ایمن سازی گسترده مردم این کشور، تأیید می‌کند. تصمیم گیری درباره تسریع در فرایند ثبت این واکسن، […]

یک منبع نظامی-دیپلماتیک از تایید واکسن “اسپوتنیک وی” روسیه در میانمار خبر داد.

به گزارش فرتاک نیوز، این منبع اظهار داشت: میانمار بیست و یکمین کشوری است که استفاده از واکسن “اسپوتنیک وی” روسیه علیه عفونت ویروس کرونا را برای ایمن سازی گسترده مردم این کشور، تأیید می‌کند. تصمیم گیری درباره تسریع در فرایند ثبت این واکسن، از سوی مین آنگ هلینگ، رئیس موقت این کشور اتخاذ شده است. این منبع نظامی-دیپلماتیک افزود که در ژانویه، اولین محموله این واکسن به میزان ۲۰۰ دوز برای انجام فرایند ثبت وارد میانمار شد.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ثبت واکسن در میانمار را تأیید کرده است. در بیانیه این صندوق آمده است: ثبت این واکسن به عنوان بخشی از مجوز استفاده اضطراری بدون آزمایشات بالینی اضافی در قلمرو دولت میانمار انجام شد.

واکسن “اسپوتنیک وی” نخستین واکسن کرونای روسیه است که توسط مرکز ویروس شناسی “گامالیا” با حمایت صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ساخته شده است. این واکسن تاکنون در کشورهای مختلف از جمله روسیه، بلاروس، آرژانتین، بولیوی، صربستان، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، امارات متحده عربی، لبنان و ایران به ثبت رسیده است.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیرانوند نمی‌تواند برابر گلاسکو رنجرز به میدان برود