به نقل از المیادین، اتحادیه عرب از حکم دادگاه کیفری بین المللی مبنی بر صلاحیت خود برای رسیدگی قضایی به مناطقی که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ اشغال کرده از جمله قدس شرقی و نوار غزه استقبال کرد. به گزارش فرتاک نیوز، این حکم دادگاه کیفری بین المللی با استقبال تشکیلات خودگردان فلسطین و البته […]

به نقل از المیادین، اتحادیه عرب از حکم دادگاه کیفری بین المللی مبنی بر صلاحیت خود برای رسیدگی قضایی به مناطقی که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ اشغال کرده از جمله قدس شرقی و نوار غزه استقبال کرد.

به گزارش فرتاک نیوز، این حکم دادگاه کیفری بین المللی با استقبال تشکیلات خودگردان فلسطین و البته خشم و عصبانیت سران رژیم صهیونیستی و نارضایتی آمریکا به عنوان حامی اصلی این رژیم روبرو شده است.

بر اساس حکم دادگاه کیفری بین المللی، سرزمینهای اشغالی ۱۹۶۷ فلسطین شامل کرانه باختری از جمله قدس شرقی و نوار غزه است، صدور این حکم پس از آن بوده که فلسطینیان بارها از جنایات اشغالگران شکایت کرده و بر ضرورت رسیدگی به این موضوع و انجام عدالت در پرونده قربانیان جنایات اشغالگران قدس تاکید کرده بودند.

رسانه های رژیم صهیونیستی حکم دادگاه کیفری بین المللی را زمینه‌ساز انجام تحقیقات درباره جنایات جنگی رژیم اشغالگر و در نتیجه سبب قرار گرفتن مقامات این رژیم در معرض اقدامات کیفری و حتی بازداشت قلمداد کرده اند.

قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، مرزهای ۱۹۶۷ را مرز فلسطین و شهرک سازی یا هرگونه فعالیت صهیونیستها را در این مناطق غیرقانونی خوانده است.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آیین تجلیل از رئیس پیشین خبرگزاری ایرنا کرمانشاه برگزارشد