به گزارش کردپرس؛ «هوشنگ بازوند» در نشست اقتصاد مقاومتی استان که با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، معاون پارلمانی رئیس جمهور، وزیر نفت، وزیر جهاد کشاورزی و مدیران دستگاه‌های مختلف استان برگزار شد؛ اظهار داشت: دکتر جهانگیری از مهرماه ۹۶ تاکنون ۴ بار به استان کرمانشاه آمده‌اند و هر بار هم گره گشای […]

به گزارش کردپرس؛ «هوشنگ بازوند» در نشست اقتصاد مقاومتی استان که با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، معاون پارلمانی رئیس جمهور، وزیر نفت، وزیر جهاد کشاورزی و مدیران دستگاه‌های مختلف استان برگزار شد؛ اظهار داشت: دکتر جهانگیری از مهرماه ۹۶ تاکنون ۴ بار به استان کرمانشاه آمده‌اند و هر بار هم گره گشای بسیاری از مشکلات بوده‌اند.

وی  عنوان کرد: در زلزله سال ۹۶ توانستیم ۱۳۱ هزار خانه را بازسازی کنیم و در این حوزه مردم زلزله زده خواهان تمدید امهال وام ها تا یکسال دیگر هستند.

وی با اشاره به اینکه طی این چهار سال‌ اخیر سه سند مهم در حوزه اشتغال، آمایش و سرمایه گذاری تدوین شده است در ادامه اظهار داشت: در سال ۹۶ نرخ بیکاری در ۹۶ حدود ۲۱.۶ است که در سال ۹۹ این میزان به ۱۵.۷ رسیده است و یک موفقیت بسیار خوب محسوب می‌شود.

مدیر ارشد استان اظهار داشت: در پاییز ۱۳۹۶ نرخ بیکاری ۲۵ درصد بوده که در پاییز ۹۹ به ۱۲.۴ رسیده است که یک اتفاق بسیار مهم است.

وی ادامه داد: طی این ۴ سال تعداد ۵۶۸ واحد راکد با ۴۳۷۸ نفر اشتغال دوباره فعال شده اند و ۳۹۲ واحد طرح توسعه در واحدهای صنعتی انجام شده است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی یک رشد ۴۸۶ درصدی داشته است و رشد ۴۳۱ درصدی زمین را شاهد بوده ایم که نشان از افزایش میل به سرمایه گذاری در استان است‌.

 وی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت صادراتی ایام کرونا پرداخت و گفت: مرز پرویزخان علی رغم بحران کرونا به شکل شبانه روزی فعال بوده است و در مرزهای استان به شکل متوسط روزانه ۱۰۰۰ کامیون کالا صادر شده است.

  استاندار کرمانشاه افزود: در سال ۹۹ تاکنون ۲ میلیارد دلار کالا صادر شده است که در مقایسه با سال گذشته یک رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

بازوند همچنین خواهان برقراری امکان حمل یکسره کالا تا مقصد از طریق مرزهای کرمانشاه شد و گفت: با انجام اینکار شاهد افزایش ۵۰ درصدی صادرات استان خواهیم بود.

وی افزود: همچنین طی این مدت ۲۸ هزار هکتار از زمین های دیم استان به کشت آبی تبدیل شده است که ۱۸ هزار هکتار آن در قالب طرح گرمسیری بوده است.

بازوند همچنین عنوان کرد: راه آهن غرب کشور به علت کمبود اعتبار پیشرفت خاصی برخوردار نیست در حالیکه با اتصال خط ریلی به خانقین عراق، عملا راه آهن ایران به سوریه وصل می‌شود.

 وی در دنباله سخنانش به لزوم استقرار یک ایرلاین در فرودگاه کرمانشاه تاکید کرد و گفت: فرودگاه کرمانشاه به استان های همجوار سرویس می دهد و تنها فرودگاهی است که می تواند به هاب منطقه غرب کشور تبدیل شود.

 مدیر ارشد استان عنوان کرد: رودخانه قره سو یه دلیل سرازیر شدن فاضلاب به آن از یک فرصت به یک تهدید تبدیل شده است و نیازمند ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تصفیه فاضلاب آن هستیم.

وی به تعیین تکلیف طرح منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در مجمع تشخیص مصلحت در اواخر بهمن ماه اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی میدانی این طرح به قصرشیرین آمده‌اند و بی گمان همراهی دکتر جهانگیری به تصویب این طرح بسیار کمک خواهد کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نامزدهای بهترین بازیکن ماه لیگ برتر انگلیس مشخص شدند