به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیین معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی استان کرمانشاه امروز با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، برگزار شد.  هدایت حاتمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در این آیین با اشاره به قابلیت‌های بخش کشاورزی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیین معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی استان کرمانشاه امروز با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، برگزار شد. 

هدایت حاتمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در این آیین با اشاره به قابلیت‌های بخش کشاورزی استان، اظهار داشت: با اقلیم، آب و خاک خوب به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی مطرح هستیم که باید برای افزایش بهره‌وری بخش‌های مختلف آن برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه به دنبال کشت اقتصادی هستیم، تصریح کرد: کشاورز باید به عنوان یک بنگاه اقتصادی از کارشناسان برای ارزش‌آفرینی و درآمد بیشتر مشورت بگیرد.

حاتمی با اشاره به مرسوم بودن دیم‌کاری در استان، گفت: در تلاش هستیم این رویه را تغییر بدهیم و کشت را به سمت اقتصادی شدن پیش ببریم، اراضی از آبیاری غیرمدرن به سمت مدرن پیش ببریم و از دیم به سمت آبی برویم.

وی به کمبود واحدهای مرغ تخمگذار در استان اشاره کرد و گفت: این موضوع برای استان با توجه به ظرفیت بازارهای صادراتی یک خلاء محسوب می‌شود.

در این مراسم، از ۱۰ کشاورز نمونه ملی و ۵۰ کشاورز برتر استانی استان کرمانشاه در بخش های مختلف تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/پ

 


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیگیری "منطقه آزاد قصرشیرین" در دیدار استاندار کرمانشاه بارییس مجمع تشخیص مصلحت نظام