به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه کاظم خاوازی؛ وزیر جهاد کشاورزی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که در سالن شهدای دولت استانداری با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر نفت، جمعی از مدیران و مسئولین استانی، جمعی از فعالین بخش خصوصی و تولید کنندگان برگزار شد، اظهار کرد: از اجرای طرح‌های کشاورزی در […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه کاظم خاوازی؛ وزیر جهاد کشاورزی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که در سالن شهدای دولت استانداری با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر نفت، جمعی از مدیران و مسئولین استانی، جمعی از فعالین بخش خصوصی و تولید کنندگان برگزار شد، اظهار کرد: از اجرای طرح‌های کشاورزی در استان کرمانشاه حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دولت منابع مالی خوبی برای گیاهان دارویی و باغات در اراضی شیب دار در نظر گرفته، گفت: استان کرمانشاه با ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و ۴۰ هزار هکتار باغ یکی از  قطب های کشاورزی کشور است.

وزیر کشاورزی ادامه داد:  در حال حاضر ۴۸ هکتار گلخانه در استان ‌کرمانشاه وجود دارد که این مقدار در سال گذشته ۲۸ هکتار بود که امسال ۲۰ هکتار بیشتر شده و باید باز هم بیشتر شود.

خاوازی بیان داشت: استان کرمانشاه ۳۰۰ هکتار شهرک کشاورزی دارد و امیدارم تا پایان دولت ۱۰۰ هکتار دیگر به آن اضافه شود.

وی با اشاره به تنوع آب و هوایی استان، گفت: کرمانشاه به سرمایه گذاری ‌در حوزه کشاورزی نیاز دارد و وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص، آمادگی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ظرفیت فرآوری در استان رشد خوبی داشته و ظرفیت  استان از ۵۸۹ هزار تن به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن افزایش یافته و ظرفیت سردخانه‌ای آن نیز به ۵۰ هزار تن رسیده است.

خاوازی از استانداری کرمانشاه خواست بسترهای لازم برای تولید و مانند مجوزها و تسهیلات بانکی را فراهم کند.

وی همچنین گفت: اکنون ۲ واحد پنج هزار راسی دام در استان در زمینه اصلاح نژاد فعالیت می‌کنند که تحول بزرگی در زمینه دام استان ایجاد می‌کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
زمین فوتبال ساحلی در کرمانشاه احداث می‌شود

لزوم تکمیل زنجیره طیور و افزایش تولید مرغ گوشتی و تخم‌گذار، ظرفیت‌های تولید عسل و پرورش بوقلمون از موارد دیگری بود که خاوازی به آنها پرداخت.

وی به  چغندرقند به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های استان پرداخت و گفت: در حال حاضر ۷۵۰ هزار تن چغندر قند در استان تولید می‌شود که به‌زودی به یک میلیون تن خواهد رسید.

خاوازی با بیان اینکه اکنون ۸۱ هزار  سیستم آبیاری نوین در استان وجود دارد، خواستار توجه وزارت نیرو در زمینه تخصیص آب به این اراضی شد.

انتهای پیام/ح/خ