محمد خسروی در خصوص وضعیت جوی استان، اظهار داشت: طی یکی دو روز اخیر شرایط ناپایداری را سپری کردیم که باعث آبگرفتگی معابر شد و در ارتفاعات و گردنه‌های استان بارش برف را نیز داشتیم. وی در خصوص میزان بارش‌های سطح استان، گفت: میزان بارش شهر کرمانشاه طی سامانه اخیر به ۶۳ میلی‌متر رسید که […]

محمد خسروی در خصوص وضعیت جوی استان، اظهار داشت: طی یکی دو روز اخیر شرایط ناپایداری را سپری کردیم که باعث آبگرفتگی معابر شد و در ارتفاعات و گردنه‌های استان بارش برف را نیز داشتیم.

وی در خصوص میزان بارش‌های سطح استان، گفت: میزان بارش شهر کرمانشاه طی سامانه اخیر به ۶۳ میلی‌متر رسید که ماهیدشت با ۷۵ میلی‌متر و سومار با ۱۰ میلی‌متر بیشترین و کمترین میزان‌بارش‌ها را داشتند.

مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه ادامه داد: بارش سال زراعی جاری یعنی از ابتدای مهرماه تا به امروز شهر کرمانشاه، ۲۶۸ میلی‌متر بوده است.

وی ادامه داد: طبق تحلیلی که از نقشه‌های هواشناسی داشتیم، از امروز شرایط ناپایدار جو منطقه تضعیف خواهد شد و بارش‌های پراکنده را شاهد خواهیم بود.

خسروی اضافه کرد: هوای استان تا اواخر وقت امروز هم کمابیش تحت تاثیر سامانه بارشی فعال در منطقه نیمه‌ابری تا ابری گاهی اوقات همراه با وزش باد و بارندگی غالبا به شکل پراکنده خواهد بود.

وی تصریح کرد: همچنین طی امروز و فردا تشکیل مه صبحگاهی در پاره‌ای از نقاط دور از انتظار نخواهد بود اما از روز سه‌شنبه تا آخر هفته شرایط پایداری بر جو استان حاکم می‌شود و طی این مدت به استثنای افزایش دما و گرم‌تر شدن هوا پدیده خاص دیگری برای استان پیش‌بینی نمی‌کنیم.

خسروی خاطرنشان کرد: حداقل دمای هوای امروز شهر کرمانشاه به یک درجه سانتی‌گراد رسید و پیش‌بینی می‌شود حداکثر دمای هوای امروز شهر به ۱۱ درجه سانتی‌گراد برسد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استقبال شهروندان کرمانشاهی از مسابقه راه شهیدسلیمانی