با حضور رئیس کل دادگستری کرمانشاه صبح امروز رئیس کل دادگستری استان ستاد مصلحین را در شهرستان جوانرود افتتاح کرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، به مناست دهه مبارک فجر دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری کرمانشاه ضمن بازدید از حوزه قضایی شهرستان جوانرود به همکاری و همراهی همه قضات و کارکنان برای […]

با حضور رئیس کل دادگستری کرمانشاه

صبح امروز رئیس کل دادگستری استان ستاد مصلحین را در شهرستان جوانرود افتتاح کرد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، به مناست دهه مبارک فجر دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری کرمانشاه ضمن ستاد مصلحین در جوانرود افتتاح شدبازدید از حوزه قضایی شهرستان جوانرود به همکاری و همراهی همه قضات و کارکنان برای حل مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: معتقدیم موفقیت در دادگستری حاصل نمی‌شود مگر با همراهی، همکاری و همدلی همه نیرو‌ها و این مهم زمانی محقق می‌شود که همه احساس مسئولیت کنیم و خود را در اداره دادگستری سهیم و ثمر بخش بدانیم.

او در از جمعیت ۸۰ هزار نفری شهرستان جوانرود خواست تا با مودت و دوستی در ایجاد صلح و سازش میان مردم کمک کنند افزود: اختلافات میان خود را با مصالحه حل کنند و اجازه ندهند که این مشکلات به دادگستری کشیده شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه در ادامه سخنان خود با اشاره به ارزیابی ماهیانه داگستری‌ها یادآور شد ماهیانه گزارش عملکرد از سوی معاونت‌های انفورماتیک و راهبردی قوه قضاییه به استان‌ها اعلام می‌شود که ضمن تشریح این گزارش‌ها از سوی مسئولین و شناسایی نقاط قوت و ضعف تلاش شود در بهبود اوضاع بیش از پیش گام برداشته شود و کار‌ها با همکاری مردم به نتیجه مطلوب برسانید و ثمره این تلاش‌ها را منتهی به پیشرفت چشمگیر در حوزه دادگستری‌ها کنید.

توسلی زاده یک بار دیگر بر کاهش موجودی و ورودی پرونده‌ها تاکید و تصریح کرد: انجام این مهم بسیاری از استرس‌ها و اضطرار‌ها را در دادگستری کاهش خواهد داد و کمک می‌کند قضات با آسودگی بیشتری به مسائل و صدور رای اقدام کنند.
ایشان افزود کاهش ورودی در همه حوزه‌ها اعم از حقوقی و کیفری مد نظر است که از جمله ساماندهی مشاورین املاک، ایجاد سازش در همه پرونده‌ها و کار‌های از این قبیل می‌تواند ما را در رسیدن به مطلوب نزدیک کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
محدودیت های ترافیکی پنجشنبه غریبان در کرمانشاه اعمالشد

عالی‌ترین مقام قضایی استان در حوزه کیفری بحث پیشگیری را مد نظر قرار داد و بیان داشت: همواره تاکید کرده ایم گاهی امور ساده اگر مدیریت نشوند می‌توانند تبعات سنگین و جبران ناپذیر را به دنبال داشته باشند؛ بنابراین هرگز نباید با ساده انگاری مشکلات زمینه بروز مشکلات به مراتب سنگین‌تر را آماده کنیم.

توسلی زاده یک بار دیگر با تاکید بر مسئله سازش خاطر نشان ساخت معتقدیم بین صدور حکم و ایجاد سازش اولویت با سازش است چرا که سازش را حکمی واقعی‌تر می‌دانیم.

تشکیل ستاد مصلحین با حضور معتمدین و متنفذین شهرستان، از برنامه‌های رئیس کل دادگستری استان بود که در شهرستان جوانرود اتفاق افتد و در آن تاکید شد با همراهی مسئولین قضایی و اجرایی شهرستان از جمله فرماندار سعی وافر در انجام امور بر اساس مصالحه شود و در آن از همه نیرو‌های و ظرفیت‌های تاثیر گذار و مردمی استفاده شود.

در ادامه این سفر رئیس کل دادگستری ساختمان مسکونی در مساحتی بالغ بر ۲۰۰ متر مربع و در شش واحد جهت رفاه حال همکاران افتتاح کردند. در ساخت این مجموعه هزینه‌ای بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال صرف شده است.