به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مرزبان نظری مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با اشاره به فعالیتهای انجام شده این اداره کل اظهار داشت: در این دهه ۳۰ باب مدرسه با ۱۴۰ کلاس درس با زیربنای حدود ۱۶ هزار و ۳۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال در استان به […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مرزبان نظری مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با اشاره به فعالیتهای انجام ۳۰ باب مدرسه در کرمانشاه به بهره برداری رسیدشده این اداره کل اظهار داشت: در این دهه ۳۰ باب مدرسه با ۱۴۰ کلاس درس با زیربنای حدود ۱۶ هزار و ۳۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: ۱۴ پروژه از این تعداد در مناطق زلزله‌زده با ۷۹ کلاس درس و اعتباری حدود ۳۴ میلیارد تومان روز گذشته از طریق ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه در خصوص وضعیت مدارس استان، گفت: ۳ هزار و ۹۰۰ فضای آموزشی در سطح استان کرمانشاه داریم که یک‌سوم این مدارس نیازمند تخریب و بازسازی مجدد هستند یا در رده مقاوم‌سازی قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: زلزله سال ۹۶ به ۷۸ مدرسه استان با ۴۱۵ کلاس درس آسیب وارد کرد که با همت خیرین غیر از این تعداد، ۲۶۲ مدرس دیگر نیز ساخته شد و ساخت هزار کلاس درس در هزار روز را ثبت کردیم.

نظری هزینه ساخت این ۲۶۲ مدرسه را حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: نزدیک به ۱۶۳ میلیارد تومان از این هزینه از محل اعتبارات دولتی و ۱۳۷ میلیارد تومان هم از اعتبارات خیرین بوده است.

وی اشاره نیز به ساخت مدارس در استان از سال ۹۲ تا به امروز داشت و افزود: در این بازده زمانی حدود ۳۹۲ فضای آموزشی در قالب یک‌هزار و ۸۳۳ کلاس درس با زیر بنای ۲۲۸ هزار متر مربع در استان کرمانشاه احداث و به بهره برداری رسیده و در این مدت ۴۴۵ میلیارد تومان در استان صرف مدرسه سازی شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نماز جمعه روز ۱۳ فروردین برگزار نمی‌شود