به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  مهدی صادقی بااشاره به اخذ مجوز بین المللی شدن دانشگاه آزاد کرمانشاه، اظهارکرد: از سال ۱۳۹۷ باتوجه به وضعیت زیرساختی مناسبی که داشتیم و هم مرزی کرمانشاه با کشور عراق، بصورت ضمنی تائید وزارت علوم را برای جذب دانشجویان خارجی گرفتیم و توانستیم در این سال […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  مهدی صادقی بااشاره به اخذ مجوز بین المللی شدن دانشگاه آزاد کرمانشاه، اظهارکرد: از سال ۱۳۹۷ باتوجه به وضعیت زیرساختی مناسبی که داشتیم و هم مرزی کرمانشاه با کشور عراق، بصورت ضمنی تائید وزارت علوم را برای جذب دانشجویان خارجی گرفتیم و توانستیم در این سال پنج دانشجوی خارجی جذب کنیم.

او بیان کرد: طی سال‌های بعد با رایزنی‌هایی که با دانشگاه‌های عراقی داشتیم و پیگیری و تلاش‌های مسئولین دانشگاه استان، تعداد این دانشجویان به مرور افزایش پیدا کرد، تا جایی که امروز حدود ۸۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: در مدت سه سال گذشته با تائیدی که از وزارت علوم گرفته بودیم، تنها می‌توانستیم دانشجویان عراقی را پذیرش کنیم و امکان پذیرش دانشجو از سایر کشور‌ها را نداشتیم.

مسئول امور بین الملل دانشگاه آزاد کرمانشاه افزود: در این مدت مسئولین دانشگاه با رایزنی‌هایی که با وزارت علوم داشتند، بدنبال گرفتن مجوز رسمی جذب دانشجوی خارجی بودند، تا اینکه سال گذشته کارشناسان ارزیاب وزارت علوم و ممیزی رسمی، بازدیدی از وضعیت زیرساختی دانشگاه آزاد کرمانشاه داشتند و مولفه‌های موجود در این دانشگاه را برای جذب دانشجویان خارجی مورد بررسی قرار دادند.

او بیان کرد: داشتن اعضای هیات علمی قوی، رشته‌های متنوع، آزمایشگاه‌های متعدد، امکانات خوابگاهی و رفاهی، کتابخانه، سرانه مناسب فضای آموزشی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی از جمله شاخص‌هایی است که در دانشگاه آزاد کرمانشاه وضعیت خوبی در آن‌ها داریم و کارشناسان ارزیاب وزارت علوم هم آن را تائید کردند.

صادقی گفت: پس از این بازدید‌ها و بررسی وضعیت، اخیرا مجوز رسمی جذب دانشجوی خارجی برای دانشگاه آزاد کرمانشاه از سوی وزارت علوم صادر شده و پس از این می‌توانیم از همه کشور‌های دیگر پذیرش دانشجوی خارجی داشته باشیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افرادی که واکسن زده‌اند، کرونا می‌گیرند؟

انتهای پیام/ز