به گزارش خبرگزاری فارس در کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمانشاه، حسین خوش‌اقبال در مراسم افتتاح مرکز مطالعات پدافند غیر عامل در دانشگاه رازی، با بیان اینکه دانشگاه‌ها و دانشجویان جزء امین‌ترین نهادها نسبت به نظام اسلامی هستند، اظهار داشت: از فرصت دانشگاه باید برای توسعه استان بهره برد.  وی با اشاره به […]

به گزارش خبرگزاری فارس در کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمانشاه، حسین خوش‌اقبال در مراسم افتتاح مرکز مطالعات پدافند غیر عامل در دانشگاه رازی، با بیان اینکه دانشگاه‌ها و دانشجویان جزء امین‌ترین نهادها نسبت به نظام اسلامی هستند، اظهار داشت: از فرصت دانشگاه باید برای توسعه استان بهره برد. 

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه‌ها برای نظام اسلامی، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب، دانشگاه در مبارزات و حمایت‌های آن‌ها از امام راحل (ره) نقش داشته و پس از آن نیز در دوران ۴۲ ساله نظام اسلامی اگر در عرصه‌های علمی به نقطه افتخار رسیده‌ایم به واسطه اساتید و فعالیت دانشگاه بوده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: اعتقاد داریم که باید حداکثر استفاده را برای حل مسائل اجتماعی و اقتصادی از دانشگاه برده شود و ارتباطات نهادها و دستگاه‌ها با نهاد دانشگاه تقویت شود.

وی افزود: باید به این باور داشته باشیم که همه نهادها و مجموعه های درون نظام دغدغه توسعه و تعالی کشور و استان را دارند و تلاش می کنیم که موضوع مورد دغدغه دانشگاهها را در مسیر توسعه استان دنبال کنیم.

خوش اقبال با انتقاد از برخی تنگ نظری‌ها و اعمال سلایق در مواجهه با دانشگاه، افزود: باید دیدگاه‌های بزرگان نظام اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری در تعامل با دانشگاه را مدنظر قرار داد و از فرصت دانشجو و دانشگاه نهایت استفاده را برد.

وی با بیان اینکه اختصاص اعتبار و حمایت به دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری برای استان محسوب می‌شود، افزود: دستگاه‌ها و ادارات می‌توانند در چاره‌یابی برخی مسائل خود از توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها بهره‌برداری کنند. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ادامه طرح «تبرکات مهدوی» در کرمانشاه تا نیمه شعبان

خوش‌اقبال ادامه داد: در شرایطی که مردم با مشکلات اقتصادی گریبانگیر هستند مسئولان برای چاره‌یابی و تسهیل امور به همراهی دانشگاه‌ها نیاز بیشتری دارند.

انتهای پیام/پ