به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه،  حسین خوش اقبال در این مراسم که پیش از ظهر امروز در دانشگاه رازی برگزار شد اظهار داشت: دانشگاه‌ها و دانشجویان جزو امین‌ترین نهادها نسبت به نظام اسلامی هستند و از فرصت دانشگاه باید برای توسعه استان بهره برد.  وی با اشاره به اهمیت دانشگاه‌ها برای نظام اسلامی بیان کرد: […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه،  حسین خوش اقبال در این مراسم که پیش از ظهر امروز در دانشگاه رازی برگزار شد اظهار داشت: دانشگاه‌ها و دانشجویان جزو امین‌ترین نهادها نسبت به نظام اسلامی هستند و از فرصت دانشگاه باید برای توسعه استان بهره برد. 

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه‌ها برای نظام اسلامی بیان کرد: از ابتدای انقلاب، دانشگاه در مبارزات و حمایت‌های آنها از امام راحل(ره) نقش داشته و پس از آن نیز در دوران ۴۲ ساله نظام اسلامی اگر در عرصه‌های علمی به نقطه افتخار رسیده‌ایم به واسطه اساتید و فعالیت دانشگاه بوده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: اعتقاد داریم که باید حداکثر استفاده را برای برطرف کردن مسائل اجتماعی و اقتصادی از دانشگاه برده شود و ارتباطات نهادها و دستگاه‌ها با نهاد دانشگاه تقویت شود.

خوش اقبال افزود: باید به این باور داشته باشیم که همه نهادها و مجموعه‌های درون نظام دغدغه توسعه و تعالی کشور و استان را دارند و تلاش می‌‌کنیم که موضوع مورد دغدغه دانشگاه‌ها را در مسیر توسعه استان دنبال کنیم.

معاون استانداری کرمانشاه با انتقاد از برخی تنگ‌نظری‌ها و اعمال سلایق در مواجهه با دانشگاه تاکید کرد: باید دیدگاه‌های بزرگان نظام اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری در تعامل با دانشگاه را مدنظر قرار داد و از فرصت دانشجو و دانشگاه نهایت استفاده را برد.

خوش اقبال با بیان اینکه اختصاص اعتبار و حمایت به دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری برای استان محسوب می‌شود افزود: دستگاه‌ها و ادارات می‌توانند در چاره‌یابی برخی مسائل خود از توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها بهره‌برداری کنند. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تعداد بستری‌های کرونایی در کرمانشاه به زیر ۱۰۰ نفررسید

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه بیان کرد: در شرایطی که مردم با مشکلات اقتصادی گریبانگیر هستند مسئولان برای چاره‌یابی و تسهیل امور به همراهی دانشگاه‌ها نیاز بیشتری دارند.

در این مراسم مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمانشاه و رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه حضور داشتند.

انتهای پیام/۸۳۱/ح