ایسنا/کرمانشاه به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی در سنقر و کلیایی راه‌اندازی می‌شود. محسن دارابی با بیان اینکه براساس مصوبه سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه باید سه پروژه صنعتی در استان توسط ایدرو(سازمان نوسازی صنایع ایران) احداث شود، افزود: تاکنون کارهای دو پروژه مهم بیواتانول […]

ایسنا/کرمانشاه به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی در سنقر و کلیایی راه‌اندازی می‌شود.

محسن دارابی با بیان اینکه براساس مصوبه سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه باید سه پروژه صنعتی در استان توسط ایدرو(سازمان نوسازی صنایع ایران) احداث شود، افزود: تاکنون کارهای دو پروژه مهم بیواتانول و بیوایمپلنت اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان صمت استان کرمانشاه، دارابی ادامه داد: هم اکنون پروژه بیواتانول نزدیک به ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  فاز زرد طرح بیوایمپلنت نیز کامل شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه یک پروژه از ایدرو طلب دارد، عنوان کرد: پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی سومین پروژه‌ای است که مطالعات آن توسط ایدرو به پایان رسیده و جانمایی آن نیز صورت گرفته و بزودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

به گفته دارابی به زودی عملیات اجرایی این طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری۸۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۴۰ نفر  در شهرستان سنقروکلیایی آغاز خواهد شد.

وی از طرح پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی به عنوان یک طرح دانش بنیان و مهم برای کرمانشاه یاد کرد و افزود: این طرح به جهت آنکه مصوبه سفر مقام معظم رهبری است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، لذا از سازمان نوسازی صنایع ایران( ایدرو) تقاضامندیم تکمیل و راه‌اندازی و ساخت این پروژه‌ را سرعت ببخشد.

انتهای پیام

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آب ذخیره شده پشت سدهای استان کرمانشاه 10 درصد کاهشیافت