به منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، یکی از کشتارگاه‌های مرغ شهرستان کرمانشاه با دستور مقام قضایی پلمب شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: این واحد کشتارگاهی […]

به منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، یکی از کشتارگاه‌های مرغ شهرستان کرمانشاه با دستور مقام قضایی پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: این واحد پلمب یک واحد کشتارگاه مرغ در کرمانشاهکشتارگاهی به دلیل عدم  رعایت دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی به مراجع قضایی معرفی و تا زمان رفع نواقص از فعالیت آن جلوگیری خواهد شد.

دکتر کرمیان بهداشت و سلامت مواد پروتئینی مصرفی مردم را از اولویت‌های جدی دامپزشکی عنوان کردو افزود : بازرسان این اداره به طور مرتب از کشتارگاه‌ها بازدید می‌کنند.

وی به نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تولید و عرضه فراورده‌های خام دامی در کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: مردم می‌توانند هرگونه مشکل و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

رییس دامپزشکی شهرستان کرمانشاه به مردم توصیه کرد: از خرید گوشت و مواد پروتئینی مورد نیاز خود از مراکز غیر مجاز خودداری کنند و در هنگام خرید گوشت قرمز حتماً به لیبل، مهر نظارتی دامپزشکی و تاریخ انقضای آن توجه کنند، همچنین در مورد گوشت مرغ نیز تاریخ تولید، انقضا و دمای نگهداری فرآورده را مورد توجه قرار دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فعالیت تالارها در کرمانشاه تنها با 30 درصد ظرفیت مجازاست