رویارویی پرسپولیس و مس، دیداری است عقب افتاده از هفته نهم. هفته ای عجیب و غریب در لیگ بیستم و شاید در تاریخ لیگ برتر. هفته نهم هفته ای که از ابتدایش تا انتهایش ۴۲ روز طول کشیده است؛ بازی ابتدایی در ۹ دی و حالا بازی پایانی در ۲۱ بهمن. نکته دیگر هفته نهم، […]

رویارویی پرسپولیس و مس، دیداری است عقب افتاده از هفته نهم. هفته ای عجیب و غریب در لیگ بیستم و شاید در تاریخ لیگ برتر.

هفته نهم هفته ای که از ابتدایش تا انتهایش ۴۲ روز طول کشیده است؛ بازی ابتدایی در ۹ دی و حالا بازی پایانی در ۲۱ بهمن. نکته دیگر هفته نهم، طلسم میزبانان است. در این هفته، ۷ بازی برگزار شده که ۵تایش بدون برنده تمام شد. در ۲ بازی دیگر هم مهمانان (استقلال و پیکان) برنده شدند و تا اینجای کار هیچ میزبانی رنگ برد را ندیده است. پرسپولیس می تواند تبدیل به تنها میزبان هفته نهم لیگ بیستم شود که برنده و با دست پر و ۳ امتیاز کامل، زمین را ترک می کند.

این برد در صورت رقم خوردن، از یک منظر دیگر هم برای پرسپولیس می تواند مهم و کلیدی تلقی شود. بدون احتساب امتیازات انضباطی کم شده از پرسپولیس در طول تاریخ لیگ برتر، آنها تا به حال در ۲۹۷ بازی ۵۸۰ امتیاز در بازیهای خانگی کسب کرده اند. پرسپولیس یک میزبانی کمتر از استقلال در تاریخ لیگ برتر دارد که با برگزاری بازی برابر مس، این فاصله از بین می رود. و برد پرسپولیس، آنها را ۵۸۳ امتیازی کرده و به استقلال می رساند که دقیقا همین ۵۸۳ را امتیاز دارد.

تفاضل گل پرسپولیس اما بهتر از استقلال است و همه اینها یعنی بردن مس در آزادی، تیم گل محمدی را بالاتر از استقلال در جدول بازیهای خانگی تاریخ لیگ برتر قرار می دهد و به یک قدمی سپاهان می رساند که صدرنشین این جدول است با ۵۸۷ امتیازی که از ۲۹۸ میزبانی گرفته. تیم گل محمدی این فرصت را دارد که در لیگ بیستم تبدیل به مقتدرترین میزبان تاریخ لیگ برتر شود؛ آنها با بردن مس، از استقلال عبور کرده و به پله دوم جدول بازیهای خانگی می رسند و تنها ۴ امتیاز از سپاهان کمتر دارند که جبران شدنی است بخصوص که رویارویی دو تیم در دور برگشت در اصفهان برگزار می شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اهداء تندیس شهر برتر نخستین لیگ تندرستی ایران به رئیس هیئتورزش‌های همگانی

سوی دیگر ماجرا هم هست؛ شکست پرسپولیس برابر مس رفسنجان. این اتفاق در صورت رقم خوردن، باخت شماره ۵۰ یحیی گل محمدی را در تاریخ لیگ برتر رقم می زند. مردی که از اواخر لیگ هفتم با نشستن روی نیمکت صبا، کار مربیگری در این بازیها را استارت زد و برابر مس برای ۲۲۴امین بار سرمربیگری در لیگ برتر را تجربه می کند که شاید شکست شماره ۵۰ را برای او به ارمغان بیاورد و شاید هم برد شماره ۹۹ که گل محمدی را در آستانه ۳رقمی شدن بردهایش در تاریخ لیگ برتر می برد.