شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه امروز (۲۰ بهمن ماه ۹۹)در جهت بازسازی صحنه قتلی که سه‌شنبه هفته گذشته (۱۴ بهمن ماه) یک نفر، همسر، وکیل و شاهد خود  در خیابان بنت الهدی کرمانشاه (بلوار دادگستری) به قتل رسانده بود، حضور یافت.    به گزارش فرتاک نیوز؛ دادستان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار […]

شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه امروز (۲۰ بهمن ماه ۹۹)در جهت بازسازی صحنه قتلی که سه‌شنبه هفته گذشته (۱۴ بهمن ماه) یک نفر، همسر، وکیل و شاهد خود  در خیابان بنت الهدی کرمانشاه (بلوار دادگستری) به قتل رسانده بود، حضور یافت.  

 به گزارش فرتاک نیوز؛ دادستان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از وقوع این‌ حادثه بلافاصله بازپرس ویژه قتل وارد عمل شد و فرد مورد نظر دستگیر گردید.

ایشان تصریح کرد: مقدمات کار فراهم شده و تلاش دستگاه قضایی، پلیس و بازپرس ویژه قتل در حال رسیدن به نتیجه است.

وی افزود: تمام اصول دادرسی در این مورد رعایت شده و انشاالله پرونده این حادثه در چند روز آینده با صدور قرار جلب و محاکمه، به دادگاه کیفری یک، ارسال خواهد شد.

IMG_20210208_194647_575دادستان کرمانشاه در ادامه خاطر نشان کرد : بعد از اینکه پرونده در دادگاه کیفری یک به نتیجه برسد، در صورتیکه متهم به رای صادره اعتراض داشته باشد می تواند اعتراض خود را در دیوان عالی کشور مطرح نماید و بعد از تایید رای در دیوان عالی، قابل اجرا خواهد بود.

مدعی العموم کرمانشاه یکی از دلایل روی دادن چنین اتفاقاتی در این حادثه و حوادث مشابه را عدم تفاهم و تعامل افراد با یکدیگر دانست و افزود: این حادثه هم اختلاف ساده خانوادگی بود که می شد به نحو احسن مدیریت کرد.

دادستان کرمانشاه به همشهریان توصیه کرد با کمک گرفتن از مشاورین، ریش سفیدان و بزرگان اختلافات خود را که بعضا طبیعی است مدیریت نمایند، که یا حل و فصل شود یا بر اساس آموزه های دینی به بهترین روش و با حفظ حرمت از همدیگر جدا شوند که منجر به چنین فجایعی نگردد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آغاز برداشت گندم از مزارع قصرشیرین

کرمی با اشاره به دستور اکید رئیس دستگاه قضا مبنی بر مسامحه و حبس زدایی نیز گفت: این دستور برای جرائم غیر عمدی و کم اهمیت است و جرائم واجد اهمیت که امنیت مردم را خدشه دار می کند به هیچ وجه شامل ارفاق و مسامحه نخواهد شد و برخورد دستگاه قضا با اینگونه جرائم بازدارنده، عبرت آموز، صریح وقاطع خواهد بود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:در هر حرفه ای خطراتی وجود دارد که وکلا هم از این امر مستثنی نیستند کما اینکه این خطرات شامل پلیس، قضات، نهادهای امنیتی و نظامی نیز هست ولی قطعا امنیت وکلا و تمام کسانیکه برای مردم و کشور زحمت می کشند الویت دستگاه قضا و خط قرمز ما است.

وی در ادامه گفت: وکلا هم می توانند با کاهش تنش و برخورد کریمانه بین طرفین نقش اساسی داشته باشند که منجر به چنین فجایعی نشود.

ایشان یادآور شد: وکلا نقش بسیار سازنده ای در پیشبرد عدالت و اهداف قوه قضاییه دارند و قطعا دستگاه قضا از آنها حمایت خواهد کرد.

خبرنگار:طیبه دولت آبادی