سرویس کرمانشاه _ خانه بهداشت و مرکز طب کار صنعت و معدن کرمانشاه با حضور قبادی معاون بازرگانی وزارت صمت، مدیرکل سازمان صمت، مدیرکل سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه، رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه و … افتتاح شد. به گزارش خبرنگار کردپرس؛ مرکز بهداشت خانه صنعت، معدن و تجارت به همت واحد های صنعتی […]

افتتاح خانه بهداشت و مرکز طب کار صنعت و معدن کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ خانه بهداشت و مرکز طب کار صنعت و معدن کرمانشاه با حضور قبادی معاون بازرگانی وزارت صمت، مدیرکل سازمان صمت، مدیرکل سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه، رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه و … افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ مرکز بهداشت خانه صنعت، معدن و تجارت به همت واحد های صنعتی ومعدنی و  اعضا هئیت مدیره برای قطب صنعت کرمانشاه  راه اندازی شده‌است.

دبیراجرایی خانه صنعت و معدن درباره این مرکز بیان داشت: با توجه به تمرکز واحدهای صنعتی در شرق شهر کرمانشاه و وجود سه شهرک صنعتی در این منطقه تصمیم به راه اندازی خانه بهداشت برای این منطقه کردیم.

 فرهاد مرزی گفت:در شهرک های صنعتی بیستون، زاگرس، فرامان و صنایع بزرگی که این منطقه هستند بالغ بر ۴ تا ۵ هزار نفر نیروی کار مشغولند ودر هر کدام از واحدها نیز حداقل یک خانوار به عنوان سرایدار زندگی می کنند. اما هیچگونه امکانات رفاهی ودرمانی برای این جمعیت وجود ندارد.

وی خاطر نشان ساخت: علی‌رغم اینکه با دستگاه های زیربط مثل سازمان تامین اجتماعی، اداره کار، اداره بهداشت محیط کار و دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص مکاتبه کردیم و در جلسات متعددی درخواست کردیم متاسفانه نتیجه ای نگرفتیم.

دبیر اجرای خانه صنعت و معدن تصریح کرد: با توجه به اهمیت و نیاز وجود مرکز بهداشت تصمیم گرفتیم خودمان اقدام کنیم. در این راستا  مهندس کردستانی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همکاری لازم را با خانه صنعت و معدن انجام دادند  و محلی در ساختمان فن آوری وکسب وکار واقع در شهرکت صنعتی بیستون  در اختیار  خانه صنعت قرارداد که بتوانیم این مجموعه  درمانی  به عنوان خانه بهداشت یا درمانگاه  را در این شهرک ایجاد کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) به عنوان رهبر جهان اسلام در عصر خود باید برای نسل جوان تبیین شود

وی ابراز امیدواری کرد: با همت واحد های صنعتی و معدنی واعضا هئیت مدیره در کوتاه ترین زمان ممکن این مجموعه برای دهه فجر آماده افتتاح  شود. تا از این به بعد واحد های صنعتی ما بتوانند امکانات  درمانی را در این محل دریافت کنند یا اگر  حادثه ای در یکی از واحد ها پیش آمد  خیلی زود رسیدگی شود.

مرزی اظهارداشت: در این مرکزمعاینات دوره ای  انجام خواهد پذیرفت.

وی در پایان گفت:  از شرکت سیمان غرب برای در اختیار گذاشتن آمبولانس در شرایط اضطراری که در فاصله  کمی با این مرکز قرار دارد تشکر می کنیم

گفتنی است این مرکز در ۱۵۰ متر مربع  و با هزینه ۱۵۰ میلیون تومان افتتاح شده است.