به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه بعد از ۱۰ سال تعطیلی در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجددا شروع به کار کرد، این کارخانه به خاطر افزایش قیمت ارز و نیز واردات بی‌رویه خارجی تعطیل شده بود. فاز آزمایشی و […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه بعد از ۱۰ سال تعطیلی در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجددا شروع به کار کرد، این کارخانه به خاطر افزایش قیمت ارز و نیز واردات بی‌رویه خارجی تعطیل شده بود.

فاز آزمایشی و نیمه‌صنعتی کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه قبلا انجام شده و امروز فاز صنعتی آن با سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومان و اشتغالزلی ۲۵۰ نفری و با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن در سال افتتاح شد.

مقصد بعدی معاون وزیر صمت، افتتاح طرح توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته‌بندی کرمانشاه با سرمایه‌گذاری ۹ میلیون یورو با هدف تولید ۱۰۰ هزار تن در سال و با اشتغال‌زایی ۱۱۰ نفر بود.

این کارخانه محصولاتی چون ورق دو لایه، کارتن لمینتی، جعبه‌های نفیس و بسته‌بندی محصولات بهداشتی و غذایی، تولید می‌کند.

روبان افتتاح طرح توسعه شرکت مارپیچ باختر در قالب شرکت آرگا تجارت در زمینه تولید‌ سیبک و مفصل خودرو به تعداد ۱ میلیون عدد در سال، جعبه فرمان خودرو ۵۰۰ هزار مجموعه در سال، سیبک موجگیر خودرو  یک‌میلیون عدد در سال و میل تعادل خودرو به تعداد ۵۰۰ هزار مجموعه در سال، نیز توسط قبادی قیچی شد.

این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی داشته است.

گفتنی است، معاون وزیر صمت همچنین در ادامه از شرکت مارپیچ باختر که از شرکت‌های قدیمی استان کرمانشاه است و اکنون بیشتر در زمینه قطعات جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو فعالیت می‌کند و با احتساب شرکت آرگا تجارت در مجموع ۲۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد، بازدید کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دادستان کرمانشاه: مجرمان پرخطر برای جامعه مشمول آزادینمی‌شوند

انتهای پیام/پ