ایسنا/کرمانشاه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم افزایش صادرات غیرنفتی در شرایط کنونی کشور، گفت: اگر صادرات غیرنفتی را به ۵۰ میلیارد دلار در سال برسانیم، دیگر نیازی به صادرات نفت برای تامین ارز مورد نیاز کشور نداریم. عباس قبادی در حاشیه افتتاح طرح‌های صنعتی استان کرمانشاه که امروز (۲۱ بهمن) […]

ایسنا/کرمانشاه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم افزایش صادرات غیرنفتی در شرایط کنونی کشور، گفت: اگر صادرات غیرنفتی را به ۵۰ میلیارد دلار در سال برسانیم، دیگر نیازی به صادرات نفت برای تامین ارز مورد نیاز کشور نداریم.

عباس قبادی در حاشیه افتتاح طرح‌های صنعتی استان کرمانشاه که امروز (۲۱ بهمن) انجام شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز دشمن با تحریم های ظالمانه تامین ارز کشور را هدف قرار داده، راهکار مقابله با این شرایط را توسعه صادرات غیرنفتی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، قبادی افزایش واحدهای صادرات محور و توسعه واحدهای موجود را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: توسعه این واحدها نه تنها به رونق تولید کمک می‌کند، بلکه کمکی برای تامین ارز کشور هم هست.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه همین حالا هم اگر بخواهیم می‌توان بدون فروش نفت ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد، یادآور شد: هم اکنون تراز تجاری کشور به سمت مثبت است، یعنی در شرایطی که سالانه ۴۰ تا ۴۵ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم، معادل همین میزان یا حتی کمی کمتر هم واردات انجام می‌دهیم.

قبادی افزود: اگر بتوانیم صادرات غیرنفتی کشور را سالانه به ۵۰ میلیارد دلار برسانیم دیگر نیازی به صادرات نفت نخواهیم داشت.

وی اشاره‌ای هم به افتتاح واحدهای صنعتی در کرمانشاه داشت و با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۸۳ طرح تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۵۰۰ نفر در استان کرمانشاه افتتاح شده، عنوان کرد: بسیاری از این واحدها در این شرایط تحریم بر صادرات تمرکز دارند و علاوه بر تامین نیاز بازارهای داخلی، نیاز کشورهای همسایه و منطقه را نیز پوشش می‌دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
عرضه 200درصدی سود میوه توسط دلالان

انتهای پیام