به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، «هوشنگ بازوند»استاندار کرمانشاه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان که عصر امروز با حضور معاون بازرگانی وزارت صمت، در اتاق بازرگانی برگزار شد؛ اظهار داشت: از صادرکنندگان و تلاشگران این عرصه که در شرایط سخت و میدان جنگ اقتصادی به منظور توسعه صادرات، پویایی اقتصاد و ایجاد […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، «هوشنگ بازوند»استاندار کرمانشاه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان که عصریک قدم تا تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین امروز با حضور معاون بازرگانی وزارت صمت، در اتاق بازرگانی برگزار شد؛ اظهار داشت: از صادرکنندگان و تلاشگران این عرصه که در شرایط سخت و میدان جنگ اقتصادی به منظور توسعه صادرات، پویایی اقتصاد و ایجاد اشتغال کوششی مستمر دارند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: استقامت و پایداری مردم در این جنگ اقتصادی در تاریخ ثبت خواهد شد که چگونه ما در هشت سال دفاع مقدس مقاومت کردیم و پیروز شدیم و در این چهار سال نیز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشور مبارزه کردیم.

نماینده عالی دولت دراستان خطاب به صادرکنندگان و تولیدکنندگان گفت: ایستادگی و مقاومت فعالان اقتصادی و تولید کنندگان برای تداوم حرکت چرخ اقتصاد کشوربی نظیر بود به گونه‌ای که میزان صادرات از استان بیش از ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و اگر صادرات نفت، گاز و برق را هم به آن اضافه کنیم رشد ۲۴ را درصدی نشان می‌دهد و این قدم بسیار بزرگی است.

استاندار کرمانشاه به بهبود فعالیت‌ها و فرآیند‌های ستاد تسهیل در وزارت صمت با حضوردکتر رزم حسینی به عنوان مدیری عملگرا و توسعه گرا اشاره کرد و بیان داشت: انتظار داریم برای اجرای مصوبات ستاد استانی همکاری لازم و مطلوب توسط بانک‌ها به ویژه‌ای زمانی که نیاز به تصمیم گیری درمرکز است، نهایت همکاری و مساعدت انجام شد هرچند از سیستم بانکی استان بسیار رضایت داریم.

بازوند در ادامه گفت: ماهیت ستاد تسهیل رفع موانع تولید و حل مشکلات تولیدکنندگان است، اما سیستم بروکراسی به شدت مسیر توسعه را قفل و زنجیر کرده است و از بروکراسی اداری به بروکراسی سامانه‌ای رسیده ایم و نباید این موضوع دست و پای توسعه را ببندد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تجلیل از مدافعین خستگی ناپذیر سلامت

استاندار کرمانشاه ضمن تشکر از پیگیری‌های جدی نماینده مردم گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین برای تصویب منطقه آزاد تجاری با توجه به ویژگی‌های بسیار متمایز این مرز گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در کمیسیون فرعی امور زیربنایی مصوب شده و شنبه نیز در کمیسیون اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح می‌شود و امیدوارم با توجه به مزیت‌های ویژه این مرز انتظار داریم اعضای کمیسیون ضمن بررسی عیدی مضاعفی علاوه برسرمایه گذاری عظیم در صنایع پتروشیمی از طرف نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم استان داده شود.

بازوند با بیان اینکه تصویب منطقه آزاد تجاری تحولی عظیم و بزرگ در اقتصاد استان ایجاد خواهد کرد، خاطرنشان ساخت: در سه سال گذشته این موضوع به صورت مستمر پیگیری شده و خبر‌های خوشی در انتظار مردم است و امیدواریم تحقق این مهم سبب جبران عقب ماندگی‌های استان شود.

استاندار کرمانشاه گفت: نمایندگان استان باید برای تصویب منطقه آزاد همه بسیج شوند تا شکوفایی اقتصادی استان را درآینده داشته باشیم.

وی افزود: با وجود همه مشکلات و بحران‌های مختلف روند پیشرفت و حرکت توسعه‌ای استان رو به جلو می‌رود و بسیار امیدوار کننده است، در دولت دوازدهم در استان بیش از ۵۷۰ واحد راکد که تعطیل شده بودند به چرخه تولید برگشتند و نزدیک ۳۰۰ واحد به ظرفیت کامل رسیدند و یا فاز توسعه‌ای را انجام دادند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی برای واگذاری زمین‌ها به سرمای گذاران تسهیل گری کرد و رشد ۴۰۰ درصدی را در این بخش شاهد هستیم. همچنین در کنار کاهش نرخ بیکاری و تداوم سیرنزولی با همت و همراهی همه مسوولین و مردم، برنامه‌های توسعه‌ای و اشتغالزایی اهداف محقق شده و امیدوارم در سال ۱۴۰۰ به میانگین کشوری برسیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پایان فیلمبرداری فیلم تب پنهان

بازوند به افزایش سهم استان در جذب سرمایه گذاری استان اشاره داشت و تأکید کرد: با تسهیل شرایط امکان حضور سرمایه گذاران فراهم شده و از تیم اقتصادی استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیرکل صمت به صورت ویژه تشکر می‌کنم.