با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت انجام شد در نهمین روز دهه مبارک فجر، ۵ طرح صنعتی استان کرمانشاه با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت به بهره‌برداری دوباره رسیدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در سفر قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت به کرمانشاه خانه بهداشت مرکز طب کار صنعت و […]

با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت انجام شد

در نهمین روز دهه مبارک فجر، ۵ طرح صنعتی استان کرمانشاه با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت به بهره‌برداری دوباره رسیدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در سفر قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت به کرمانشاه خانه بهداشت مرکز  ۵ طرح صنعتی در استان کرمانشاه به چرخه تولید بازگشتند طب کار صنعت و معدن در فضایی به مساحت ۱۵۰ مترمربع با سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در شهرک صنعتی بیستون افتتاح شد.

راه‌اندازی مجدد واحد تولید اسید سیتریک کرمانشاه با سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲۵۰ نفر با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن در سال، دیگر طرح مورد بهره‌برداری در این سفر کاری بود.

خط تولید شرکت آرکا تجارت آتیه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال با اشتغال ۱۱۰ نفر و تولید سالیانه یک‌میلیون عدد سیبک و مفصل خودرو، ۵۰۰ هزار مجموعه جعبه‌فرمان خودرو، یک‌میلیون عدد سیبک موج گیر خودرو و ۵۰۰ هزار مجموعه میل تعادل در شهرک صنعتی کرمانشاه سومین طرح مورد بهره‌برداری توسط قبادی بود.

همچنین طرح توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته‌بندی کرمانشاه، با سرمایه‌گذاری ۹ میلیون یورو و با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن انواع ورق‌های دولایه کارتن لمینتی، جعبه‌های نفیس و همچنین راه‌اندازی مجدد شرکت بومان غرب با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰ نفر و ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن انواع ورقه‌های پلاستیکی در سال، در شهرک صنعتی کرمانشاه ازجمله این طرح‌ها و واحد‌های تولیدی بودند که توسط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شدند.

 

عباس قبادی” امروز (سه شنبه) در افتتاح پنج واحد صنعتی راکد و تولیدی استان کرمانشاه گفت: صادرات کالا‌های غیرنفتی کشور حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیارد دلار در سال است و اگر بتوانیم آن را به ۵۰ میلیارد دلار برسانیم برای تامین ارز دیگر نیاز به فروش نفت نخواهیم داشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش ۸درصدی واحد‌های تولیدی و کارگاهی سلامت محور درکرمانشاه

معاون داخلی بازرگانی وزارت صمت با بیان اینکه یکی از اهداف مهم تحریم‌ها اختلال در تامین ارز کشور بود، گفت: با اتخاذ راهبرد توسعه تولید و همچنین راه اندازی مجدد واحد‌های راکد، تحریم‌های دشمن شکست خورد و امروز تراز تجارت کشور به سمت مثبت شدن پیش می‌رود و با تامین ارز از طریق صادرات کالا‌های غیرنفتی، کشور حتی بدون فروش نفت اداره می‌شود.

قبادی با بیان اینکه توسعه تولید در کشور تولید قدرت می‌کند، یکی از خطوط توسعه کشور را توسعه کالا‌های غیرنفتی دانست و گفت: در ایام دهه فجر در استان کرمانشاه ۸۳ پروژه راکد و توسعه‌ای با اعتبار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی هزار و ۵۰۰ نفر به بهره برداری رسید و این یعنی اینکه ما شاهد یک تحول اقتصادی در شرایط تحریم‌ها هستیم.

وی با اشاره به توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته بندی کارتن غرب کرمانشاه گفت: این شرکت در اوج فعالیت و تولید خود قرار دارد و می‌تواند تمام نیاز‌های منطقه و کشور‌های همسایه را پاسخ بدهد.

قبادی افزود: اکثر این واحد‌ها برای تامین نیاز داخلی و توسعه صادرات به بهره برداری رسیده است و سمت و سوی کشور نیز همین توسعه صادرات کالا‌های غیرنفتی است.