پس از ورود اولیه محموله واکسن کرونا به استان پس از ورود اولیه محموله واکسنا کرونا به استان کار “واکسیناسیونِ کرونا” در استان آغاز شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ محمود رضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اعلام اینکه صبح امروز اولین محموله واکسن کرونا به کرمانشاه وارد شده است گفت: […]

پس از ورود اولیه محموله واکسن کرونا به استان

پس از ورود اولیه محموله واکسنا کرونا به استان کار “واکسیناسیونِ کرونا” در استان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ محمود رضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اعلام اینکه صبح امروز اولین آغاز محموله واکسن کرونا به کرمانشاه وارد شده است گفت: پس از .ورود اولین محموله واکسن کار واکسیناسیون علیه این بیماری آغاز شد و در اولویت اول، نیرو‌های بخش‌های ویژه مراکز درمان بیماران کرونایی به تدریج واکسینه می‌شوند.

 

 

 

مرادی با اشاره به اینکه این محموله شامل ۶۱۰ دُز واکسن کرونای روسی موسوم به “اسپوتنیک” است در اولویت اول، این واکسن به نیرو‌های شاغل در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی بیماران کرونایی تزریق می‌شود و در مرحله بعد نیز سایر نیرو‌های کادر بهداشت و درمان در بیمارستان‌های کرونایی، سالمندان و بیماران زمینه‌ای و گروه‌های دیگر به تدریج واکسینه خواهند شد.

 این واکسن برای افراد زیر۱۸ سال محدودیت داشته و از طرفی افراد نباید در دو هفته گذشته علائم تب داشته باشند. همچنین افرادی که واکسن تزریق می‌کنند نباید سابقه آنافیلاکسی و حساسیت داشته باشند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رشید مظاهری بالاخره سکوت خود را شکست : مدیران استقلال ما را خسته کرده ‌اند