صبح امروز ۶۱۰ دُز واکسن روسی کرونا به منظور واکسیناسیون ۳۰۵ نفر از کادر درمان بخش‌های ویژه بستری بیماران کرونایی وارد استان شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ ابراهیم شکیبا از ورود اولین محموله واکسن روسی کرونا به استان خبر داد و اظهار داشت:  اولویت تزریق این ۶۱۰ دُز واکسن با ۳۰۵ نفر از […]

صبح امروز ۶۱۰ دُز واکسن روسی کرونا به منظور واکسیناسیون ۳۰۵ نفر از کادر درمان بخش‌های ویژه بستری بیماران کرونایی وارد استان شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ ابراهیم شکیبا از ورود اولین محموله واکسن روسی کرونا به استان خبر داد و اظهار داشت:  اولویت تزریق این ۶۱۰ دُز واکسن با ۳۰۵ نفر از ۶۱۰ دُز واکسن کرونا وارد کرمانشاه شدکادر درمان بخش‌های ویژه بستری بیماران کرونایی است که به هر کدام ۲ دُز تزریق می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: طی هفته‌های آینده نیز به صورت متوالی واکسن وارد استان می‌شود که براساس اولویت‌های وزارت بهداشت برای تزریق به گروه‌های هدف عمل خواهیم کرد.
او افزود: با ورود محموله‌های بعدی واکسن، سایر نیرو‌های کادر بهداشت و درمان در بیمارستان‌های کرونایی، سالمندان و بیماران زمینه‌ای و گروه‌های دیگر به تدریج واکسینه خواهند شد.

وی در خصوص محدودیت‌های تزریق این واکسن گفت: این واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال محدودیت داشته و از طرفی افراد نباید در دو هفته گذشته علائم تب داشته باشند. همچنین افرادی که واکسن تزریق می‌کنند نباید سابقه آنافیلاکسی و حساسیت داشته باشند.

شکیبا با ابراز  امیدواری نسبت به اینکه با توسعه واکسیناسیون و ورود محموله‌های بعدی واکسن به کشور، پیشگیری خوبی در بحث بیماری کرونا ایجاد شودافزود: مردم باید بدانند حتی اگر واکسیناسیون به شکل ۱۰۰ درصدی انجام شود باز هم رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است، چرا که هیچ واکسنی در دنیا پیشگیری ۱۰۰ درصدی ندارد.

شکیبا خاطرنشان کرد: واکسن روسی بر اساس نتایج منتشر شده در معتبرترین مقالات و مجلات علمی دنیا، حدود ۹۱ درصد موفقیت داشته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تخصیص یک هزار و ۶۰۰ تن برنج تنظیم بازاری به کرمانشاه